CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayını Muharrem İnce olarak açıkladı.

Kürsüye çıkan Muharrem İnce “24 Haziran’da herkesin cumhurbaşkanı olacağım” dedi, CHP rozetini çıkardı.

Kılıçdaroğlu, Türkiye bayrağı rozetini İnce’ye taktı.

Sponsorlu

Muharrem İnceGrup toplantısı ardından konuşan Muharrem İnce, gazetecilere Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına kadar beklemelerini söyledi ve ekledi:

“Her şey daha güzel olacak. Ben size dün mesaj verdim ama almadınız. ‘Zamanı gelince dedim ya o, gel-İnce demekti”

AHMET TANER KISLALI SPOR SALONU

“24 Haziran’da fetret dönemi bitecek” diyen İnce’nin kürsüdeki konuşmasından öne çıkan ifadeleri:

“24 Haziran’da Allah’ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olacağım. Sadece CHP’lilerin değil, 80 milyonun, AK Partililerin, MHP’lilerin, HDP’lilerin, SP’lilerin, sağcıların, solcuların, Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Sünnilerin herkesin cumhurbaşkanı olmak için, 39 yıl CHP’nin rozetini taşımış birisi olarak tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağım. Ve rozetimi size emanet ediyorum.”

“Kim kendi çocuklarını düşünüyor, kim milletin çocuklarını düşünüyor? Türkiye tıpkı 1402’deki gibi fetret devri yaşadı. 24 Haziran’da fetret devri bitiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olmaz. Cumhurbaşkanı tektir. Şimdi bana “Senin tecrüben yetermi devleti yönetmeye” diyor. Tecrübeye bakarsa siyasettte ondan kıdemliyim. Askere gitseydik eğer ben çavuş olurdum, o onbaşı olurdu.”

“Tam 14 sene üniversite sorularını çaldırdılar. Sizin sorularınızı çaldırmayacağım sözü verdi. Sınavda soruyu çalan, sandıkta oyu çalar. Bugünden uyarıyorum, 50 bin avukat, cüppelerinizi arabanızda tutun, her an sizi YSK’nın önüne çağırabilirim, hazır olun! Oy çaldırmayacağız.”