CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sesinde sorun olduğu için doktorların bir gün dinlenmesi gerektiğini söylediğini, fakat yandaş medyanın bunu CHP’de ayrılık olarak yorumladığını belirtti.

Bundan dolayı iğne yiyerek Bartın’daki mitinge geldiğini belirten İnce, milletvekili listelerine takılmamak gerektiğini ifade etti.

CUMHURIYET HALK PARTISI CUMHURBASKANI ADAYI MUHARREM INCE FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

Muharrem İnce, Bartın’da şunları söyledi:

“Baktık yandaş medya saldırıyor, “CHP’de sarsıntı”. Rahatlıkla sesin bile kısılamıyor bu memlekette. Yiyelim iğneyi gidelim Bartın’a dedik. Milletvekili listeleri açıklandı. memnun olan olur, olmayan olur. Bunlarla uğraşacak halimiz yok. Hepsi bizim arkadaşımız, fark etmez.

Genel merkez yapar milletvekili listelerini. Ben cumhurbaşkanı olduğumda bakanların listesini yapacağım. Bunlara takılmayın, böyle bir şey yok. Sadece CHP’lilerin değil, herkesin oyuna talibim.

Cumhurbaşkanı olduğumda Merkez Bankası bağımsız olacak. Merkez Bankası başkanını parti genel merkezine çağırmayacağız, onurunu kırmayacağız. Bu sefer kemer sıkma sırası devlette olacak. İsraf politikası uygulamayacağız.”

Miting, Via Haber Facebook sayfasından canlı yayınlanmıştı: