Muharrem İnce, CHP’nin dokunulmazlık oylamasında hata yaptığını söyleyerek, referandumda ‘Hayır’ oyu kullanılması için çağrı yaptı.

CHP Yalova Milletvekilli ve eski genel başkan adaylarından Muharrem İnce, CHP’nin dokunulmazlıkların kaldırılmasında hata yaptığını ifade etti. CHP’li İnce aynı zamanda Bahçeli’yi de eleştirdi.

Sözcü Gazetesinde yer alan habere göre İnce, anayasa değişikliğinin Meclis’ten geçmesine vurgu yaparak, “Bu süreçte ikinci büyük yanlış da dokunulmazlıklar konusunda CHP’nin tavrı oldu. Ben ‘hayır’ oyu verdim dokunulmazlıkların kaldırılmasına.

CHP yönetimi ise burada bir taktik hata yaptı. Böyle bir ortamda, böyle bir iktidar varken, diz çökmüş bir yargı varken, dokunulmazlıkları nasıl kaldırırsın?

Sponsorlu

Bugün HDP’liler içeride. Yarın CHP’liler içeride olacak. Bakın Enis Berberoğlu ile Tuğrul Türkeş aynı şeyi söyledi. Biri müebbetle yargılanıyor, biri başbakan yardımcısı” sözlerini kullandı.

Devlet Bahçeli ve Yusuf Halaçoğlu Meclis’te konuşuyorlar.

“Bahçeli Ya Zengin Edilmiş Ya Da Tehdit Edilmiş”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tutumunu da eleştiren İnce, “Bir insanın böylesine bir U dönüşü yapabilmesi için bir, tehdit edilmiş olması lazım. İki, zengin edilmiş olması lazım. Üç, ilkesiz olması lazım. Dört, bilemediğimiz bir sebebinin olması lazım.

Başka hiçbir şey olamaz. Vatanın, milletin birliği, bütünlüğü için yapıyormuş bunu. Neymiş o birlik bütünlük, bir anlatsın bakalım” eleştirmesinde bulundu.

MHP içerisinden ise ‘Evet’ oylarına tepki var.

Referandum tarihi ise Nisan ayı olarak konuşuluyor.