CHP Manisa Milletvekil ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın kabineyi açıklamasının ardından çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede yer alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ağabeyi Mehmet Pakdemirli 15 Temmuz darbe girişimi sonrası görevinden ihraç edilmiş ve FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Özel, Tarım ve Orman Bakanı olarak atanan Bekir Pakdemirli’nin ağabeyi Mehmet Pakdemirli’nin 15 Temmuz sonrası ihraç edildiğine ve FETÖ’den tutuklu bulunduğuna dikkat çekerek şu paylaşımda bulundu:

“Tarım ve Orman Bakanlığı’na atanan Bekir Pakdemirli’nin ağabeyi Mehmet Pakdemirli, darbe girişimi sonrası görevden alındı, ihraç edildi ve FETÖ’den tutuklandı. Kardeşi FETÖ ‘nün dershanesine gidenler bile ihraç olurken, bu atama çok manidar…”

Eski Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemir Kimdir?

Öte yandan yeni bakanın ağabeyi Mehmet Pakdemirli hakkında internette de şu ifadeler yer alıyor:

“fetö üyelerine yönelik soruşturmalar kapsamında eski celal bayar üniversitesi rektörü olan ve üniversiteyi kendi tapusu sanıp atatürkçü öğrencilere burası benim üniversitem diyen zatı muhterem gün itibariyle o özel mülkü sandığı üniversiteden 102 personelle birlikte atıldı. 2010 yılında tgblilerle girdiği bir tartışmada “hepinizi üniversiteden atarım atatürk’ü savunamazsınız” demişti. 2012 yılında da dönemin tgb genel başkan yardımcısı erdem özdemiri üniversiteden atmıştı. ee keser döner sap döner gün gelir hesap döner.” Via Ekşisözlük

“son khk ile ihraç edilen manisa celal bayar üniversitesi’nin eski rektörü. eşi doç. dr. mefkure nur pakdemirli de ihraç edildi.” Via Ekşisözlük

YENİ BAKAN BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

[Haber görseli]

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu.

Bilkent üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan hemen sonra, Başkent Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.

Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.

Turkcell, BİM ve AlBaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyesidir. Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Tarihi Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliğini sürdürmektedir.