CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir TV programında gazetecilerin sorduğu soruları cevapladı.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin son anketlerdeki oy oranını açıklayarak, “29-30 bandına görünüyor’ dedi.

Kılıçdaroğlu, İnce’nin ‘kaşar gazeteciler’ tanımı ilgili olarak da “Muharrem İnce dobra bir insandır. Yapılanlara bakılınca Kaşar gazeteci tanımını hoşgörü ile karşılamak lazım” dedi.

Programdan satır başları şöyle:

KILIÇDAROĞLU’NDAN MUHARREM İNCE’NİN ‘KAŞAR’ SÖZLERİNE CEVAP

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin “Muharrem İnce’nin ‘kaşar gazeteciler’ tanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap verdi.

CHP lideri, “Muharrem İnce dobra bir insandır. Yapılanlara bakılınca Kaşar gazeteci tanımını hoşgörü ile karşılamak lazım. Muharrem Bey dobra bir insan. Miting meydanlarındaki başarısını göstermeyen televizyon kanalları, gazeteler var. On binlerce kişi bir adayı dinlemeye gelmişse, küçük de olsa bir haber yapılması gerekiyor. Onun bu eleştirisine de anlayışla yaklaşmak lazım” ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE’NİN OY ORANINI AÇIKLADI

Soru: Muharrem İnce rüzgari esiyor. Biraz anlatabilir misiniz? Bu rüzgar nasıl bir rüzgar anket sonuçları Muharrem İnce’nin 10 puan yükseldiğini gösteriyor. Ne diyorsunuz?

Kılıçdaroğlu: 29-30 bandına görünüyor. Bu ülkede 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diyenin kazanması lazım. Baştan beri söylediği şu: Ben 80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım dedi.

CHP rozetini çıkardığına göre ve 80 milyonu kucakladığına göre beraber mitinge çıkmamızın doğru olmadığını düşündük. Sayın İnce dobra bir insan. Yaptığı mitinglerde bunu gösteriyor. Muharrem Bey kendisine yer vermeyen gazetecileri eleştirdi.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi halinde, iktidara yakın medya kuruluşlarında çalışan bazı gazeteciler için “kaşar” ifadesini kullanmıştı. İnce, “Ben o kaşar gazetecilerle konuşmayacağım bile. O sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya, cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak” dedi.