Şafak Pavey

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti.

CHP’li Milletvekili Pavey, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek milletvekilliğinden istifa etme kararı aldığını açıkladı. Şafak Pavey istifa kararını kamuoyuyla paylaştı.

Pavey, yaptığı yazılı açıklamada, siyasete başladığı 2011 yılından bu yana seçmenlerine olan sorumluluklarını yerine getirmek için var gücüyle çalıştığını ifade etti.

Yüksek tempoda, aralıksız geçen yıllar içinde ortaya çıkan sağlık sorunlarını çoğu zaman gözardı ettiğini söyleyen Pavey, şu açıklamaları yaptı:

Sponsorlu

“Gelinen noktada sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem mümkün olmadığı için milletvekilliğinden istifa kararı aldım. Öncelikle seçmenimize, bana siyasete girerek hizmet etme fırsatı tanıyan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür ederim. Altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonrada milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Onay Vermeli

Sendika.org’ta yer alan habere göre, TBMM İçtüzüğü’ne göre bir milletvekilinin istifa dilekçesi Meclis Başkanlık Divanı tarafından değerlendirilir. Divan, istifanın geçerliliğini tespit ettiği takdirde dilekçeyi Meclis Genel Kurulu’na sunar. Genel Kurul’da görüşme olmaksızın oylama yapılır ve katılanların salt çoğunluğunun oylarıyla istifa kabul edilebiliyor.