Edinilen bilgilere göre, Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan iki mahkum Afrin operasyonunu eleştirip daha sonra hayatını kaybeden askerlere yönelik hakaret ettiği iddiasıyla bir mahkumu darp etti.

Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi’nde iki mahkum, Afrin harekatını aşağıladığını iddia ettikleri bir mahkum ile kavga etti. Kafatası kırılan mahkum hastanede tedavi altına alındı.

Geçtiğimiz hafta, Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi’nde meydana gelen olayda, B.U. ve Ş.K. isimli mahkumlar aynı koğuşta kaldıkları A.Z.B. isimli mahkum ile kavga etti.

B.U. ve Ş.K., A.Z.B.’nin televizyon izlediği sırada Afrin Operasyonu’nu aşağılayarak, yaşamını yitiren askerlere hakaret ettiğini, bunun üzerine kendisini uyardıklarını, uyarılarına rağmen söylemlerine devam eden A.Z.B.’yi dövdüklerini belirtti.

Başının arkasına darbe alan A.Z.B. de Afrin konusunda aynı görüşte olmadıklarını, bu nedenle iki mahkumun kendisini dövdüğünü ifade etti.

Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A.Z.B.’nin kafatasında kırık olduğu aktarılırken, mahkum tedavi altına alındı. Yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

[Via DHA]