Bursa’da dün gece bir grup Suriyelinin bir kahvehane işletmecisini darp etmesi üzerine bu gece toplanan yaklaşık 300 kişilik kalabalık grup Suriyelilere ait ev ve dükkanlara zarar verdi.

Olayların büyümesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesiyle kalabalık dağılırken, yeni bir olay yaşanmaması için mahallede güvenlik tedbirleri artırıldı.

Aktarılan bilgilere göre, Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi’nde dün gece yaşanan olayda yaklaşık 20 kişilik Suriyeli gruptan kaçan bir çocuk, Mehmet Kahraman’a ait kahvehaneye sığındı.

Sponsorlu

Suriyeli grubun çocuğu kendilerine teslim etme isteğini reddeden Kahraman, öfkeli kalabalık tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Elinden ve karnından yaralanan Mehmet Kahraman, Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alırken, kahvedekilerin tepki göstermesi üzerine grup kaçtı.

Dün yaşanan olayın ardından bugün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, Suriyelilere ait ev ve iş yerlerine saldırarak camlarını kırdı.

‘Mahallede Suriyeli istemiyoruz’, şeklinde slogan atan öfkeli kalabalığı durdurmakta zorlanan polis ekipleri, ikna çalışmaları sonuç vermeyince müdahale etti.

Polisin müdahalesiyle öfkeli kalabalık dağıldı.