Eskişehir’de Avukat Heval Yıldız Karasu’nun avukatlık bürosunun bulunduğu binaya kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından av tüfeğiyle ateş açıldı ve bina duvarına “Odunpazarı’nda HDP’li istemiyoruz” yazısı yazıldı.

Dün gece meydana geldiği aktarılan olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Heval Yıldız Karasu’nun avukatlık bürosunun bulunduğu 3 katlı binaya tüfekle ateş açtı.

Sabah erken saatlerde avukatlık bürosuna gelen çalışanlar duvardaki yazıyı ve bir ailenin oturduğu zemin kattaki pencerelerin kırık olduğu görünce durumu polise bildirdi.

Avukat Heval Yıldız Karasu’nun binanın birinci katında bürosunun olduğu ve pencerelerinin de arka tarafa baktığı belirtildi. Saldırganların ateş ettiği zemin katta ise bir ailenin oturduğu, ailenin yazlıkta olması nedeniyle ölen ya da yaralananın olmadığı kaydedildi.

Heval Yıldız Karasu, Ali İsmail Korkmaz, 10 Ekim Ankara Katliamı gibi birçok toplumsal davanın avukatlığını üstlenmişti.

DERNEK BAŞKANI’NDAN ‘HDP’Lİ İSTEMİYORUZ’ PAYLAŞIMI

Saldırının gerçekleştiği binanın yanında bulunan ‘Kayı Boyu Derneği’nin Başkanı Kazım Duman’ın sosyal medya hesabından “Kayı Boyu Derneğimizin yan binasına Heval Yıldız Karasu isimli bir avukatı yerleştirmişler. Odunpazarı’nda HDP’li istemiyoruz!” paylaşımı dikkat çekti.