ABD ile yaşanan ‘Rahip Andrew Brunson krizi’ sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin elektronik ürünlerine boykot çağrısı üzerine “iPhone’unu kıran” MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sahte telefonu kırdığını itiraf etti ve ekledi: “Maksat bunun haber olmasıydı.”

Enginyurt, Samsung marka telefon aldığını açıklamış ve iPhone marka telefonunu ayağının altında tekmeleyerek kırmıştı.

Ancak Enginyurt Meclis’te CHP Manisa milletvekili Özgür Özel ile girdiği tartışmada, söz konusu olayın mizansen olduğunu itiraf etti.

Sponsorlu

Özel: “Gitti bizim iPhone diyen biz değiliz. Bu nasıl ittifak?”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel

CHP’li Özel MHP ile AK Parti arasında yapılan ‘cumhur ittifakına’ göndermede bulunup “Önce, ABD’yi protesto etmek için iPhone’u kırıp sonra ‘Brunson gidince ortada kaldık, gitti bizim iPhone’ diyen biz değiliz. Bu nasıl ittifak?” şeklinde tepki gösterdi.

Enginyurt: “Niyetimiz, maksadımız belliydi”

Buna karşı söz alan Enginyurt, “iPhone’u kırmadım. İl başkanım yanımda, basın bunu haber yapsın diyerek, demo bir telefonu kırılmıştır, maksat bunun haber olmasıydı. Niyetimiz, maksadımız belliydi” dedi.

O gün Türkiye’ye başlatılan saldırıya karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermek istediğini savunan Enginyurt, “Arkasından, doğrudur, Brunson serbest bırakılınca sitemimizi ifade ettik” şeklinde konuştu.