Blitzen Ridge: Colorado’daki Rocky Mountain Ulusal Parkı’nda tek başına tırmanan bir dağcı düştükten sonra öldü.

Milli Park Hizmeti/DOSYA

Tarihsiz bir fotoğraf, Pazar günü bir dağcının dağın sırtlarından birinden düştüğü Rocky Dağı Ulusal Parkı’ndaki Ypsilon Dağı’nı gösteriyor.CNN

Park, Boulder, Colorado’dan 26 yaşındaki bir kadının, eyaletin Rocky Mountain Ulusal Parkı’nda serbest tırmanış yaparken yaklaşık 150 metre düşerek Pazar günü öldüğünü söyledi.

Ulusal Park Servisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kimliği belirsiz kadının 27 yaşındaki tırmanış partnerinin park bekçilerini arayarak partnerinin Ypsilon Dağı’ndaki Blitzen Sırtı’ndan düştüğünü bildirdi.

Serbest solo, tırmanıcıların halatlar, yardım veya güvenlik ekipmanı olmadan tırmandıkları ve düşme durumunda onları korumasız bırakan tehlikeli bir kaya tırmanışı tekniğidir.

Park, arama ve kurtarma ekibi üyelerinin Pazar gecesi yaralanmamış olan tırmanma ortağına ulaştığını, ancak bulunduğu yerin Colorado Hava Ulusal Muhafızlarından yardım gerektirdiğini söyledi. Adamı tahliye etmek için Buckley Hava Kuvvetleri Üssü’nden bir helikopter kullanıldı.

CNN.com’daki bu etkileşimli içeriğe göz atın

Pazartesi sabahı erken saatlerde bir arama kurtarma ekibi, kadının cesedinin çıkarılmasına hazırlanmak için helikopterle Ypsilon Gölü’nün yukarısındaki alanı temizledi. Açıklamada, cesedin daha sonra parkın başka bir yerine götürüldüğü ve daha sonra ölüm nedeninin belirlenecek adli tıp kurumuna teslim edildiği belirtildi.

Bu İkinci bir ölüm bildirildi Bu ay Rocky Mountain Ulusal Parkı’nda. Geçen hafta 25 yaşındaki bir adam, parkın West Creek Şelalesi’nde düşüp su altında sürüklendikten sonra öldü.

READ  Asya-Pasifik Piyasaları, Merkez Bankası, Faiz Artışı, RBA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir