2009 yılında Bitcoin’e 27 dolar yatıran Kristoffer Koch isimli genç yıllar sonra yatırdığı parayı hatırladıktan sonra zengin oldu.

Kristoffer Koch adlı şanslı genç

2009 senesinde Bitcoin’e 27 dolar yatırım yapan Kristoffer Koch adlı şanslı genç şu an dudak uçuklatacak miktarda yüklü bir paranın sahibi oldu.

2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkan sanal para birimi Bitcoin, aradan geçen yılların ardından popülerliğini iyice artırmaya devam ediyor. Sanal para birimi internet alışverişi, oyun gibi piyasalarda kullanılmaya başlayalı çok oldu.

Geçmişte pek kale alınmayan Bitcoin şimdilerde kendi borsasını oluşturmuş vaziyette aynen gerçek paralar gibi bozdurularak paraya dönüştürülebilir hale geldi. Öyle ki ATM’leri bile oluşturuldu, örneğin Avrupa’daki ilk Bitcoin ATM’si, Atatürk Havalimanı’nda kurulacak.

Sponsorlu

Webtekno’da yer alan bilgilere göre, Kristoffer Koch, henüz öğrenci iken Bitcoin’e 27 dolar yatırarak 5 bin Bitcoin alıyor fakat bunun üzerine pek düşmüyor. 2013 yılında ise bu yatırımını hatırlıyor ve kontrol ederek giriş yapıyor. Aradan o kadar uzun zaman geçmiş ki şifresini dahi zar zor hatırlıyor. Cüzdanına giriş yaptığında ise kendisini güzel bir sürpriz karşılıyor: 4 yıllık sürede 5 bin Bitcoin, katlanarak 900 bin dolar oluyor.

Şunu da belirtmeden geçmek olmaz 5 bin Bitcoin’in bugün ki değeri ise yaklaşık 33 milyon dolar. Aslında genç biraz daha sabretse şuan daha da zengin olabilirdi. 🙂

[Via Webtekno]