Binance, yalnızca ABD çalışanlarının SEC müşteri fonlarına erişmesine izin vermeyi kabul etti

17 Haziran (Reuters) – Mahkeme belgelerine göre, Binance, Binance.US ve ABD menkul kıymetler düzenleyicisi, yalnızca Binance.US çalışanlarının müşteri fonlarına kısa vadeli erişimini sağlamak için bir anlaşma imzaladı.

Yine de davayı denetleyen federal yargıcın onayını gerektiren anlaşma kapsamında Binance.US, hiçbir Binance Holdings yetkilisinin Binance’e root erişimi için çeşitli cüzdanlarına, donanım cüzdanlarına veya özel anahtarlarına erişmemesini sağlamak için adımlar atacak. Dosyalama ABD’nin Amazon Web Services Tools’u gösterdi.

Önerilen anlaşma, SEC’in geçen hafta Binance’e, CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao’ya ve Binance.US operatörüne dava açmasının ardından geldi. SEC o zamandan beri büyük ABD borsası Coinbase’e (COIN.O) dava açtı.

Binance.US ve SEC, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Binance’in Amerika’daki yan kuruluşu geçen hafta dolar mevduatını askıya aldı ve müşterilere dolar fonlarını çekmeleri için 13 Haziran’a kadar süre verdi.

Önerilen anlaşmadaki diğer hükümler, Binance.US’un küresel borsa çalışanlarının erişemeyeceği yeni kripto cüzdanları oluşturmasını, SEC’e daha fazla bilgi sağlamasını ve hızlandırılmış bir keşif programını kabul etmesini sağlayacak.

Bangalore’den Paranjot Kaur’un bildirdiği; Stephen Coates ve Louise Havens tarafından kurgu

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  Çin, Ukrayna savaşında ateşkes çağrısında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir