Başbakan Yıldırım, bazı emperyalist ülkelerin Kürt devleti kurmak istediğini söyledi.

Yıldırım, “Size mi kaldı Kürtlere devlet kurmak. Kürtlerin devleti var” ifadelerini kurdu.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul, Sultanbeyli’deki Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde kendisini dinlemeye gelen kalabalığa hitap etti.

Hükümetin çıkardığı imar affına ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldırım, şunları belirtti:

“Yasayı çıkarttık. Şimdi tapularınız dağıtılacak. Her şey tamam. Protokol da yapıldı. İşler düzeldi. Niye uzadı? Çünkü burada 2-B var. Orman arazisi var. Vatandaşın arazisine yapılmış binalar var. Onların sorunlarını ancak çözebildik.

Artık bu iş bitti. Sizden sonra bütün İstanbul’un bütün Türkiye’nin 13 milyon vatandaşımızı ilgilendiren imar sorununu da çözecek, İmar Barış Yasası’nı da yürürlüğe koyduk. Şu anda talepler toplanıyor. Bugüne kadar 2 milyonun üzerinde müracaat oldu. Toplam 13 milyon bekliyoruz.”

Türkiye’nin üzerinde bir oyun oynandığını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

“Oynanan oyun şudur; bazı emperyalistler Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurmak istiyorlar. Bunu da Kürt kardeşlerimizin kanı üzerinden yapmak istiyorlar. Kürtler de, Türkler de, Lazlar da, Çerkezler de, Romanlar da, 72 millet biz bin yıldır beraber yaşadık. Bir olduk savaşlarda yurdumuzu beraber savunduk. Barış’ta beraber kucaklaştık.

Bizi birbirimize düşürebilirler mi? O halde bırakın size mi kaldı Kürtlere devlet kurmak. Kürtlerin devleti var. Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Kürtlerin bayrağı var. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızdır”