Başbakan Binali Yıldırım, Habertürk TV ve Bloomberg HT ortak yayınında kendisine sorulan soruları cevapladı.

Yıldırım, “Mitinglerde neden eski kalabalıklar yok?” sorusuna “Ben gözle görülür bir zayıflık meydanlarda görmedim. Tabi Ramazan’ın şartları son. Mutlaka bir zorluğu var, ona rağmen heyecanlı bir topluluk görüyorum. Saatlerce kimseyi zorla tutamazsınız bir heyecan hareketlilik var” şeklinde yanıt verdi.

Binali Yıldırım, Sabuncubeli Tüneli’ne özel bir araç ile geldi. Yıldırım’ı tünelde Didem Arslan karşıladı. Yıldırım klasik bir otomobil ile geldiği tünelde fotoğraf çektirdi.

Programda katılan Başbakan Binali Yıldırım’a “AK Parti mitinglerinde neden eski kalabalıklar yok?” sorusu da yöneltildi.

Yıldırım bu soruya “Ben gözle görülür bir zayıflık meydanlarda görmedim. Tabi Ramazan’ın şartları son. Mutlaka bir zorluğu var, ona rağmen heyecanlı bir topluluk görüyorum. Saatlerce kimseyi zorla tutamazsınız bir heyecan hareketlilik var. Dolayısıyla Ramazan şartlarına rağmen oldukça iyi görüyorum” şeklinde karşılık verdi.

Didem Arslan’ın “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Denizli mitinginde Ödemiş’ten gelenler vardı. Muhalefet de burada AK Parti seçim meydanlarından halkı oradan oraya taşıyor diye sizi eleştiriyor” sorusuna ise Binali Yıldırım, şöyle yanıt verdi:

“Bazı insanlar kalkıp merak ediyor. Cumhurbaşkanını görmeye gidiyor. Muhalefet de nerden ne boşluk bulurum nereyi nasıl istismar ederim derdi o. Efendim ‘Başbakan boş meydana konuşuyor’ diyor. Ben mitingde orduda daha meydana gitmemişim miting saati gelmemiş. Algı operasyonu yapsınlar ne yaparlarsa yapsınlar milletle bizim aramızdaki sevgi bağını koparamazlar.”