Biden Yönetimi, Göçmen Aileler İçin Yeni İzleme Önlemlerini Çıkaracak

(CNN) Biden yönetimi, planlara aşina olan birden fazla kaynağa göre, ABD’ye serbest bırakılan göçmen aileleri için ev hapsinde kalmalarını gerektirecek bir program da dahil olmak üzere hızlı bir sınır dışı etme sürecinde onları takip edecek yeni bir program geliştiriyor.

Göçmenlik ve Gümrük İcra Dairesi, yaptığı açıklamada Aile Hızlandırılmış Geri Gönderme İdaresi’nin (FERM) GPS ayak bileği monitörleri gibi bazı aile reislerini gözaltına alacağını ve dört şehirde sokağa çıkma yasağına tabi tutacağını doğruladı.

Los Angeles zamanları İlk bildirilen Projede.

Aileler, bu program kapsamında hala sığınma başvurusunda bulunma ve hak kazanmaları halinde sığınma prosedüründen geçme fırsatına sahiptir. İnandırıcı bir korkuya sahip olmadığı tespit edilen aileler, “hızlandırılmış sınır dışı etme” olarak bilinen ve onları beş yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nden men eden hızlandırılmış bir sınır dışı etme süreci kapsamında sınır dışı edilmeye tabi tutulur.

Plan, Biden yönetiminin Covid-19 sınır kontrollerinin sona ermesinin ardından ABD-Meksika sınırı boyunca göçmenlerin – bu durumda ailelerin – akışını yönetmeye yönelik birkaç çabasından biri. başlık 42.

“[Enforcement and Removal Operations] ICE ERO Yönetici Yardımcısı Corey Price yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’ne yasa dışı yollardan girenlere güvenli ve insani göçmenlik sonuçları empoze etmeye kararlıyız.” Dedi.

“Aileler kaçakçıların yalanlarına kulak asmamalı. Bekar yetişkinler gibi ABD’de kalmak için yasal bir dayanakları olmayan çocuklarıyla birlikte seyahat eden vatandaş olmayan kişiler, derhal sınır dışı edilecek ve en geç 25 saat süreyle yeniden girişleri engellenecektir. Raporda en az beş yıl” denildi. devam etti.

Geçen yıl ICE, Baltimore ve Houston’da yaşayan göçmenlerle benzer bir programın pilot uygulamasını yaptı ve gün batımından sabaha sokağa çıkma yasağı başlattı.

İdari memurlar Yetkililerin sınırda karşılaştıkları göçmenleri hızlı bir şekilde sınır dışı etmelerine izin veren bir pandemi dönemi hükmü olan Başlık 42’nin süresi dolduğundan, ABD’ye girmeye çalışan göçmen sayısındaki önemli artışla başa çıkmak için yarışıyorlar.

READ  Erdoğan, Türkiye anketlerinde önde, ancak farkın kapanması bekleniyor

Biden yönetimi, bu yılın başlarında, yetkililerin aile gözetimini yeniden başlatmayı düşündüklerine dair haberler üzerine ateş altında kaldı ve bu da uygulamayı sona erdirdi. Başkan Joe Biden. Yetkililer, uygulamayı geri alma planlarının olmadığını söyledi.

Ancak son günlerde sınır tutuklamalarındaki artış, yönetimin karşı karşıya olduğu zorluğu net bir şekilde gündeme getirdi.

Bir İç Güvenlik yetkilisine göre, ABD sınır yetkilileri Salı günü ABD’nin güney sınırında 10.000’den fazla göçmenle karşılaştı ve bu, Başlık 42’den sonra hükümetin tahminlerini şimdiden aştı.

İdarenin uyguladığı yeni politika önlemleri arasında, sığınmacıların ABD’ye girişini yasaklayacak yeni bir iltica kuralı da bulunuyor. Bu yılın başlarında önerilen bir kural, Meksika gibi sınıra giden göçmenlerin, önce sığınma talebinde bulunmadıkları takdirde ABD’ye sığınma için uygun olmadığını kabul edecekti. Yetkililer, CBP One uygulaması aracılığıyla randevu alan göçmenlerin muaf tutulacağını söyledi.

Bu hikaye ek ayrıntılarla güncellendi.

Düzeltme: Başlık ve hikaye, Los Angeles Times’ın dizinin yayınlanmasıyla ilgili orijinal olarak bildirdiklerini yansıtacak şekilde güncellendi.

CNN’den Jack Forrest bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir