Biden, havayollarını ertelenen veya iptal edilen uçuşlar için geri ödeme sunmaya zorluyor

Beyaz Saray, genişletilmiş web sitesinin yalnızca bir havayolunun sık uçan yolcu millerini garanti ettiğini göstereceğini ve yolcuların mekanik arıza gibi nedenlerle önemli gecikmeler veya iptaller yaşaması durumunda tazminat olarak iki havayolunun seyahat kredisi veya kuponu garanti edeceğini söyledi. . Zero Airlines, önlenebilir gecikmeler ve iptaller için nakit tazminat garantisi verir.

Biden ve Boutique, Pazartesi günü Beyaz Saray’da yapacakları bir görünüm sırasında yeni girişimi resmen açıklayacak. Beyaz Saray, Alaska Havayolları, Frontier Havayolları ve Amerikan Havayolları olmak üzere üç havayolunun, bu yıl birlik içindeki “önemsiz ücretlere” yönelik saldırının bir parçası olarak aile koltuk ücretlerini ekledikten sonra ücretsiz aile koltuğu sunma taahhüdünü açıkladığına dikkat çekti.

Buttigieg yaptığı açıklamada, “Bir havayolu uçuş iptaline veya gecikmesine neden olduğunda, yolcu ücreti ödememelidir.” “Bu kural, ABD tarihinde ilk kez, havayollarının uçuş iptalleri veya önemli gecikmeler durumunda yolcuları tazmin etmesini ve yemek, otel ve yeniden rezervasyon gibi masrafları karşılamasını gerektirecektir.”

Amerika’nın önde gelen havayollarını temsil eden ticari birlik olan Airlines for America, “Tüketicilere şeffaflık ve daha fazla seçenek sağlayan güçlü pazar rekabetini desteklerken, ABD hava sahasının dünyadaki en güvenli hava sahası olarak kalmasını sağlamak için İdare ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ayrıca, geçen yıl Ağustos ve Şubat ayları arasında iptal edilen uçuşların çoğunun, yaklaşık üçte ikisinin, havayollarının sorumlu olmadığı hava ve hava trafik kontrol sorunlarından kaynaklandığını da belirttiler.

Arka plan: Duyuru, 2019’da pandemi öncesi seyahat seviyelerini aşacağı tahmin edilen yaz seyahat sezonu öncesinde Beyaz Saray’dan gelen bir başka duyuru.

Geçen yılın sonlarında, Southwest Airlines’ın tatil felaketi on binlerce yolcuyu mahsur bıraktı ve butik ineklerin ve milletvekillerinin yolcuları bir bütün haline getirmek için aramalarına yol açtı. Southwest, Senato ticaret lideri olarak bile günlerce mahsur kalan yolcular için ödül puanları sunarak ve otellere ve diğer harcamalara milyonlar harcayarak yanıt verdi. Maria Cantwell (D-Wash.) Havayollarını, yan masraflar için geri ödeme başvurusunda bulunan ancak reddedilen kaç müşterinin kamuoyuna bildirmeye çağırıyor.

READ  Celtics'in savunması - bir zamanlar kartvizitleri - Sixers 1. Maçta şaşkına döndüğünde ortadan kayboldu.

Federal yasa gerekmez Havayolları uçuş gecikmeleri için yolcuları tazmin edecek. Bir uçuş iptal edilirse, bir yolcu geri ödemeyi seçebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir