Hazine ve Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Albayrak, “Türkiye özellikle dünyanın umut ve ümit kapısı aradığı yeni iklimde bütün dünyanın parmakla gösterdiği ülke olmaya doğru hızla ilerliyoruz” cümlesini kurdu.

“Tüm dünyaya rol model olacak kişileri bizlere unutturmaya çalıştılar” ifadesini kullanan Albayrak, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin 16 yıllık yolculuğunda Türkiye’nin büyük ve güçlü Türkiye yolculuğunda bazı şeyler bu coğrafyada unutturulmaya çalışılsa da inşallah yeniden yeşermek için bunlar hatırlatılan bir nesil olarak tarihe geçeceksiniz. Ülkemizde bu topraklardan, bu iklimlerden olmayan insanları bize rol model diye gösterdiler. Selahaddin Eyyubi Kudüs için döşekte yatmayı kendine zül gören bir liderin, rol model liderin Türk dünyasına değil İslam dünyasına değil, tüm dünyaya rol model olacak kişileri bizlere unutturmaya çalıştılar”

Erdoğan canlı yayında konuşurken yanında uyuyakalmıştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zambiya’da heyetler arası görüşmede konuşurken Bakan Berat Albayrak’ın uyuduğu anlar kameralara yansıdı.