Büyük Birlik Partisi (BBP) mensubu 5 kişi, cinsel istismara karşı idam talebiyle İstanbul’un Tuzla ilçesinden Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Yürüyüşü başlatanlar arasında Büyük Birlik Partisi Tuzla İlçe Başkanı Nafiz Hacıalioğlu’nun da olduğu belirtildi.

Şifa Mahallesi’nden Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar” sözünün yer aldığı bir pankart açarak yola çıkan gruba, çevre sakinlerinin de destek verdiği görüldü.

Sponsorlu

Yürüyüşe katılan Büyük Birlik Partisi Tuzla İlçe Başkanı Nafiz Hacıalioğlu, yaptığı açıklamada, cinsel istismara ve şiddete maruz kalan çocukların sesinin duyulması için böyle bir eyleme başladıklarını ifade etti.

Hacıalioğlu, 5 arkadaşıyla birlikte Ankara’ya kadar olan il ve ilçelerde yürüyeceklerini belirterek, “Ankara’ya Meclis’e kadar giderek 80 milyonun ve tüm çocuklarımızın sesi olacağız. Bizim öncelikle yürüme amacımız, Türkiye Cumhuriyeti’nde idamın getirilmesidir.” ifadelerini kullandı.

BBP'liler, idam talebiyle Tuzla'dan Ankara'ya yürüyecek

Çocuklara yapılan saldırıları kınamakla kalmak istemediklerini söyleyen Hacıalioğlu, “Devletimizin bir an önce, 15 Temmuz’da nasıl söz verildiyse, idam yasasını getirerek önce çocuklarımıza dokunan eller asılarak, ardından vatan topraklarına göz diken insanların asılmasını talep ediyoruz. Bu taleplerimizi de Ankara’ya kadar giderek, sesimizi sayın Cumhurbaşkanımıza duyurarak inşallah taleplerimizi ileteceğiz.” şeklinde konuştu.