HDP Batman İl Örgütü, milletvekili adaylarını gelenekselleşen biçimde yüzlerce araçlık konvoy ile karşıladı.

Kent merkezine yaklaştıkça artan konvoya eşlik eden vatandaşlar sık sık ellerindeki HDP bayraklarını sallayarak “Bijî HDP” sloganları attı.

Sponsorlu

MA’nın haberine göre, Dörtyol’da vekil ve vekil adayları araçtan inerek Bahçelievler mahallesinde bulunan merkez seçim lokaline kadar yürüyüş düzenledi. Yürüyüş boyunca, sloganları eksik etmeyen halka Bahar Kültür Merkezi sanatçıları da erbaneleri ile eşlik etti.

‘Demokrasi halayında buluşacağız’

HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, “24 Haziran’da rengimizi, varlığımızı, özgürlüğümüze oyumuzu vererek faşizme karşı, kadınların öldürülmesine karşı, katliamlara karşı tek ses, tek vücut olacağız. Batman halkı, AKP’nin başkanına gereken cevabı vererek tamam diyecektir. 24 Haziran’da faşizme karşı demokrasi halayında buluşacağız” ifadelerini kullandı.

Kitleden ‘beş beş beş’ sloganları

Daha sonra milletvekili adayları kısa konuşmalar yaptı.

Necdet İpekyüz, “Batman halkı büyük bir evdir. Sizlere İdris Baluken’in selamlarını getirdim. Bizim önümüz açıktır. Bizler barış ve özgürlük istiyoruz. Onlar ne yaparsa yapsın bu halk oldukça mutlaka kazanacağız” dedi. Mehmet Rüştü Tiryaki de, “24 Haziran’dan önce Batman halkı, 5 vekil çıkaracağını şimdiden gösterdi” dedi. Şükrü Baytar da, “Bugün sözü bizler değil, Batman halkı söylüyor” ifadelerini kullandı.

Adayların konuşmaları sık sık slogan ve alkışlarla kesildi.

“Beş beş beş” sloganı atarak 5 vekili Ankara’ya göndereceğini belirten kitle sık sık, “Selo başkan” sloganı attı.

Aday tanıtımı, şarkıcı Hediye’nin söylediği türküler eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi.


[Via MA]