Turgut Özal Bulvarı üzerinde yer alan ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü karşısındaki bir çiğ köfte dükkanı ile bir döner dükkanı önceki günlerde art arda hırsızlık olaylarına tanık oldu.

Eski adıyla Diyarbakır Caddesi üzerinde yer alan ve Batman’ın en güvenli noktalarından biri olması gereken bölgede üst üste hırsızlık olaylarının yaşanması hem dükkan sahiplerini hemde çevrede yaşayan vatandaşları iyice tedirgin etti.

İkram M. isimli vatandaşın kendi imkanlarıyla ailesini geçindirdiği çiğ köfteci dükkanı Emniyet Müdürlüğünün tam karşısında yer alıyor.

Sponsorlu

Geçtiğimiz haftasonu işyerini açmak için dükkanına gelen İkram M. kapısının açık olduğunu farkediyor. İçeriye girdiğinde ise yerde bozuk paraların olduğunu görüyor. Bu esnada hırsızın dükkanına girdiğini anlayan İkram M. durumu polise bildiriyor.

Olay üzerinden bir kaç gün geçiyor. Ancak çiğ köfte dükkanının yanında bulunan döner dükkanı da aynı rahatlıkta soyuluyor.

Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında yer alan dükkana rahatlıkla girip hırsızlık yapabilen şahısların yakalanması için İkram M. polise başvurdu. İşletme sahibi İkram M. polislerin en yoğun şekilde koruduğu bir noktanın bu derece kolay bir şekilde hırsızların hedefi haline gelebilmesine şaşırıyor. Çünkü dükkanlar tamda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün bekçi kulübesinin karşısında yer alıyor.

Bu olaylar sonrası iyice tedirgin olan vatandaşlar durumu polise haber edip hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyor.

Edinilen bilgilere göre olayla alakalı olabilecek bir şahıs gözaltına alındı fakat hırsızlık olaylarının kim veya kimler tarafından yapıldığı ise henüz netlik kazanmadı.