HDP’nin Edirne F tipi cezaevinde bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin eşinin ziyareti öncesinde, “Muharrem İnce bize gelecek. Tabi memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır. Bu yapılan anlamlı jest siyasetten daha ziyade insani ilişkilerin güçlenmesine hizmet ediyor” ifadelerini kullandı.

Demirtaş

Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, HDP’nin seçim standını ziyaret etti.

Standda bulunan görevlilerle sohbet eden ve çalışmaları hakkında bilgi alan Başak Demirtaş, ilk kez kameralar karşısına geçerek gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başak Demirtaş, cezaevinde bulunan eşinin dışarıda yapılan çalışmaları merak ettiğini, kendisinin de onun için seçim standlarına giderek çalışan partilileri ziyaret ettiğini ifade etti.

Eşinin siyaseten rehin alınarak cezaevine konulduğunu belirten Başak Demirtaş, “Arkasından gece gündüz demeden iftiralar ve hakaretler yağdırılıyor. Yani bu eleştiriler seviyesiz ve saygısızca. Eğer ki korkmuyorsanız çıkarın o zaman o da sözünü meydanlarda size söylesin cevabını öyle versin” dedi.

“EVİMİZİN KAPISI TÜM CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA AÇIKTIR”

Diyarbakır’da dün miting yapan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kendisini de evlerinde ziyaret edecek olmasını değerlendiren Başak Demirtaş, “Muharrem İnce bize gelecek. Tabi memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır. Bu yapılan anlamlı jest siyasetten daha ziyade insani ilişkilerin güçlenmesine hizmet ediyor” şeklinde konuştu.

Başak Demirtaş, şu anda yürütülen seçim yarışının hiç adil koşullarda yürümediğini de dile getirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“SEÇİM YARIŞI HİÇ ADİL KOŞULLARDA YÜRÜMÜYOR”

“Tamamen eşitsiz ve adaletsiz şekilde yürütülüyor. Biliyorsunuz adaylardan birisi devletin bütün imkanlarını kullanabiliyor. Diğer adaylar az da olsa kamuoyunda seçmenleriyle halkıyla buluşup propagandasını yapabiliyor. Ama diğer taraftan Demirtaş dört duvar arasında bir hücrede seçim çalışması yürütmeye çalışıyor. Cezaevinde olması başlı başına çok büyük bir engel ve zorluktur. Ama biliyorsunuz Demirtaş her şeye rağmen umudu korumayı ve büyütmeyi biliyor. Yaratıcı özelliğiyle her seferinde tüm halkımızı olduğu gibi beni de şaşırtmayı başarabiliyor. Gece gündüz demeden meydanlarda televizyonlarda tamamıyla hukuksuz ve asılsız iftiralar ile hakaretler ediliyor. Ama bu iftira ve hakaret ettiğiniz kişi cezaevinde ve dört duvar arasında bunu tabii ki etik bulmuyorum. Evet öfkeliyiz ama bu öfkemizi de mutlaka sandığa yansıtacağız. Yapılan bu bütün haksızlıklar ve hukuksuzluklar ile zulme karşı halkımız gereken cevabı 24 Haziran’da verecektir mutlaka.”

Muharrem İnce’nin eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret etti!

Bugün Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda mitinge katılan Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret edeceğini söylemişti.

Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı Diyarbakır’daki evinde ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin Twitter hesabından fotoğraf paylaşan Başak Demirtaş, şunları söyledi:

“Siyaset düşmanlıkları değil, dostlukları büyütmelidir. Seçimlerden sonra da herkes birbirinin yüzüne bakabilmelidir. Her şey oy değildir, oydan daha kıymetlidir insani değerlerimiz. Ülkü Hanım ve Gaye Hanım’a, dayanışma ve nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Muharrem İnce neden Başak Demirtaş’ı ziyaret etmedi?

Başak Demirtaş evinde Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’yi ağırladı.

Diyarbakır’da İstasyon Meydanı’ndaki miting alanına eşi Muharrem İnce ile gelen Ülkü İnce, kalabalığı selamladıktan sonra CHP’nin Eskişehir milletvekili Gaye Usluer ile birlikte HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı evinde ziyaret etti.

Daha önce Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret edeceğini defalarca söyleyen Muharrem İnce bugün Demirtaş’ın evinin bulunduğu Diyarbakır’da konuştu.

İnce söylediği gibi Başak Demirtaş’ı ziyaret etmedi ancak İnce’nin eşi Ülkü İnce, Başak Demirtaş’ı ziyaret etmişti.

Ziyaretten sonra evden ayrılan Ülkü İnce, gazetecilerin ‘Muharrem bey neden katılmadı?’ sorusu üzerine, “Muharrem bey Ankara’da bir programa yetişmesi gerekiyordu. O miting yaparken ben bu boşluğu değerlendirdim. Başak hanımla kısa bir görüşmemiz oldu. Gayet güzel, bu siyasi bir görüşme değildi. İnsani bir görüşme, Başak hanım öğretmen biliyorsunuz. Ben de öğretmenim. Bir kadın dayanışması, bir öğretmen dayanışması şeklinde yaptık. Sayın Emine Hanım aynı durumda olsa onu da ziyaret ederdim. Sayın Karamollaoğlu’nun eşi aynı durumda olsaydı onu da ziyaret ederdim. Gayet güzel sohbet ettik, çıktık” yanıtını verdi.