HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, Twitter hesabından üniversiteyi kazanan gençlere ‘Yarın Bizimdir Yoldaşlar‘ kitabının da bulunduğu birer kitap hediye edeceğini duyurdu.

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, sosyal medya hesabından “Üniversiteyi kazanan genç arkadaşlarımızı kutluyorum. 10 Eylül’e kadar bu tweetin altına kazandığı üniversiteyi ve bölümü yazan ilk 250 arkadaşa, içinde “Yarın Bizimdir Yoldaşlar”ın da olduğu, beğenerek okuyacakları birer kitap hediye edeceğim. Mücadeleyle, dayanışmayla” mesajını paylaştı.

Barış Atay’ın bahsettiği ‘Yarın Bizimdir Yoldaşlar’ kitabının konusu ise dikkat çekici.

Kitapta, Portekiz Komünist Partisi’nin bir yerel örgütüne bağlı köyle militanlar, derin anlamlı sözleriyle partinin o günkü mücadelesinin acil sorunlarını ve geleceğini tartışıyor; roman, partilerin özgürlük savaşını, yeraltı yaşamını kitlelerle bağlarını, yenilen genel grev yüzünden ağır bir darbe yiyen örgütün hem öğretici ve düşündürücü, hem de duygulandırıcı ve etkileyici biçimde yansıtıyor. Partinin sonut durumların somut analizini zamanında yapıp doğru kararlara varmazsa kitlelerin öncüsü olmaktan çıkıp geride kalacağı gerçeğini, kendi deyişleriyle “Eğer parti sözünü vaktinde söylemezse, işçi sınıfı onun önüne geçmiş olacaktır,” biçiminde dile getiriyor romanın kahramanları.