Eski hükümet sisteminin son Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Bozdağ, “Türkiye, Kandil’e operasyon yapacak mı” sorusuna yanıt olarak, “Kandil’e defalarca operasyon Türkiye yaptı. Kandil’e Türkiye bundan sonra da girebilir, her an her şey olabilir” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklama yaparken

Bozdağ’ın açıklamaları ve gazetecilerin sorularına verdiği cevaplar şöyle:

BAYRAMDA İDARİ TATİL YOK: Önümüz Ramazan Bayramı. İdari tatil verme durumu söz konusu değil. Ramazan Bayramı hafta sonuna denk geliyor. Bakanlar Kurulu idari tatil kararı almayı gerekli duymamıştır.

Bağ-Kur, memur emeklileri ikramiyeyi 7 Haziran’da, SSK emeklileri 8 Haziran’da alacak.

TÜRKİYE, KANDİL’E OPERASYON YAPACAK MI: Olumlu bir noktadayız. Tabii Irak’ın Kuzeyi’nde TSK terörle mücadele etmek için bulunmaktadır. Kandil ve Irak’ın Kuzeyi’nden Türkiye’ye geçişi engellemek için oradalar. Zaman zaman saldırılar oluyor. Şehitlerimiz, gazilerimiz oluyor. Şunu bilmeliyiz ki, nerede terörist var ise nerede Türkiye’ye dönük tehdit var ise bu Türkiye için bir hedeftir. Kaynağında imha etme kararlılığındadır. Orada da teröristlerin inine girmeye devam ediyoruz. Kandil’in terör merkezi olduğunu bilmeyen yok. Kandil’e defalarca operasyon Türkiye yaptı. Kandil’e Türkiye bundan sonra da girebilir, her an her şey olabilir.

SON BAKANLAR KURULU’NDA NELER YAŞANDI: Bakanlar Kurulu toplantısı muhtemelen son toplantı dedim. Bugün 65. Bakanlar Kurulu toplantısını yaptık. Bugün tapılan son bakanlar toplantısı oldu.

Hepimizin son toplantısı oldu. Hayırlısı olsun. Ayın 24’ünden sonra Türkiye yeni bir döneme başlıyor. Yeni sistemin gerekleri uygulamaya girecektir. Yeni dönem hayırlı olsun. Son bakanlar kurulu olduğu için unuttum, tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.