Bahçeli’den ısrarla af konusunda kararlılık açıklamaları gelirken hükümetin bu konuyu gündemine almaması akıllara ‘Cumhur ittifakında çatlak oluşabilir mi?’ sorusunu getiriyor.

MHP lideri Bahçeli bu kez de, “Af konusunda geri adımımız düşünülemez” dedi. MHP lideri, hükümete “Affı gündeme almak zor değil” şeklinde seslendi.

Ancak hükümetin bu açıklamalara gözü, kulağı kapalı…

Bahçeli, “Af çıkarılmasıyla ilgili kararlılığımız sürüyor. Duruşumuzdan geri adım atmamız düşünülemez. Başbakan ile görüşmemizde aftan vazgeçtiğimize dair ima olmadı” dedi.

MHP Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Başbakan af konusunu sizinle konuştuğunu, hassasiyetlerinizi ifade ettiğinizi söyledi. Başbakan’a, ‘karar sizin’ tarzında bir açıklamanız olmuş. Yapılan yorumlarda sizin af konusunda geri adım attığınız söyleniyor, ne diyorsunuz?” diye sorulunca şu yanıtı verdi:

“Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılmasıyla ilgili kararlılığımız sürüyor. Bildiğiniz üzere, af çıkarılmasıyla ilgili vaat ve sözümüzü seçim beyannamemize de aldık. Bu duruşumuzdan geri adımımız düşünülemez. ”