MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den İdlib operasyonu hakkında açıklama geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Özgürlükçü Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından İdlib’e yönelik başlatılan operasyon hakkında açıklamasının ardından, “Bu tutarlı politikalar devam ettiği sürece ve terörle mücadelede belli bir yılgınlığa düşmemek kaydıyla Milliyetçi Hareket Partisi, Sayın Cumhurbaşkanının yanındadır” ifadesini kullandı.

MHP’nin Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 14. Dönem açılış töreninde konuşan Bahçeli, İdlib konusunda şunları söyledi:

  • Sayın Cumhurbaşkanımızın Suriye ve Irak’ta takip etmiş oldukları politikalarda bir tutarlık görülmektedir. Zamanı geldiğinde de her türlü çabanın ortaya konulacağı anlaşılmaktadır.
  • O bakımdan İdlib’deki gelişmeler zannediyorum belli bir istişare sonucunda oluşmuş olan durumlardır.
  • Türkiye de kendi güvenliği ve orada yaşayan insanlarımızın güvenliği açısından da her türlü tedbiri almış, askeri güç başta olmak üzere bütün unsurlarıyla olayları yakından takip etmektedir. Bunun böyle devam edeceği inancındayız.
  • Sayın Cumhurbaşkanımız da perşembe günü yapılmış olan görüşme sırasında bu konularda bizimle de paylaştıkları unsurlar olmuştur.

Öte yandan Türkiye’nin sınırında askeri hareketliliğin arttığı aktarıldı. 

Sponsorlu

İdlib nerede? Türkiye için neden önemli? İdlib’te şuan hangi gruplar etkin? İdlib konusunda ülkeler ne düşünüyor? Türk askeri İdlib’te mi? sorularının yanıtını bu içerikte derledik.