MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere yönelik bir ittifak olasılığıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan isterse “görüşmeye hazır olduğunu” söylerken, “Cumhur İttifakı’ndan başkasına kapalıyız” mesajını verdi.

MHP grup toplantısı sonrası gazetecilere konuşan Bahçeli “Çalışmalar olumludur ve verimlidir. 2014-2018 verileri göz önünde bulundurulmaktadır. Şu anki çalışma 30 büyükşehrin üzerinde yoğunlaşmaktadır. MHP’de pazarlık olmaz” dedi.

Bahçeli’nin grup konuşmasından öne çıkan ifadeler şöyle:

Sponsorlu

Almanya’yı ziyaret eden CHP Genel Başkanı (Kemal Kılıçdaroğlu) sözde konferansa tek bir söz edemedi. Almanya’dan yardım dilenmek manda özlemi değil midir? Seni ve zihniyetini HDP de kurtaramaz. Gerici diye suçladığı vatan evlatları milli değerlere sahip olanlar ise Kılıçdaroğlu unutmasın ki biz de gericiyiz, gerici kalmaya seve seve hazırız.”

Gezi olayları esnasında polisin göstericilere meşru müdahalesinden rahatsız olan Fransa, Türkiye’ye ne söylediyse yemiş yutmuştur. Göstericilerin giydiği yeleklerin sarı mı siyah olduğundan daha önce şiddet olaylarını tetikleyen gizemli ellerin ortaya çıkması pek çok şeyi ortaya çıkaracaktır.”

Gözlem noktalarından Türkiye’yi izleyen ABD derin bir çukurdadır. Bu milletin ayranı bir kabarırsa herkes kaçacak delik, canını kurtaracak yer arayacaktır. Suudi Arabistan, BAE ve bazı körfez ülkelerinin ABD ile ortak hareket edeceği söylenmektedir. Türkiye husumetini gizleyemeyen BAE, ABD’ye olan diyet borçlarını bu şekilde ödeyeceklerdir. Suudi Arabistan önce işlediği vahşi cinayetin hesabını versin. Teröristlere destek sağlamak İslam’ın neresine sığacaktır?”