MHP lideri Devlet Bahçeli ‘seçim barajı düşürülsün’ ifadesini kullanmıştı, peki Erdoğan ne düşünüyor?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajının düşürülmesi çağrısına AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nasıl baktığı öğrenildi.

İHA’nın AK Parti kulislerinden aktardığı bilgilere göre Erdoğan’ın, önceki gün parti kurmaylarıyla İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıda konuya dair konuştu.

Sponsorlu

Erdoğan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda, seçim ittifakları ve yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesi konusunda detaylı bir görüşme yapılmadığı aktarıldı ancak Erdoğan ve AK Parti yönetiminin yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesine sıcak bakmadığı belirtildi.

Daraltılmış bölge seçim sisteminin getirilmesi durumunda barajın düşürülmesine ihtiyaç kalmayacağı görüşünün de dile getirildiği belirtiliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği seçim ittifakları konusunda ise ilerleyen zamanlarda ayrı bir çalışma yapılabileceği aktarıldı.

AK Parti kurmayları, bu süreçte, MHP lideri ile Başbakan Binali Yıldırım’ın bir araya gelebileceğini veya Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile bizzat görüşebileceğini ifade etti.

MHP ile AKP’nin hukukçularının ortak bir çalışma yapabileceği de belirtildi.

[Via İHA]