Dört ayağı ve kuyruğu kesildiği için ameliyata alınmak istenen yavru köpek dayanamayarak yaşam müdahelesini kaybetmişti.

Yavru köpeğin soruşturmasında gözaltına alınan kepçe operatörüne bugün olay yerinde tatbikat yaptırıldı. Daha sonra adliyeye sevkedilen Sapanca Belediyesi kepçe operatörü İ.M. tutuklandı.

Yavru köpeğin, yol kenarındaki otların temizlendiği iş makinesinin altında kalması sonucu ayaklarının ve kuyruğunun koptuğu üzerinde duruldu.

Sponsorlu

Vicdanları yaralayan ve adeta infiale neden olan olay çarşamba günü meydana gelmişti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yavru köpeğin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen iş makinesi operatörü İ.M., savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen İ.M., TCK’nın 151. maddesi kapsamında tutuklandı.

NE CEZA VERİLECEK?

Madde 151- (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hale getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık bir alanda bacakları kesilmiş halde bulunan yavru köpek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.