Van’ın Saray ilçe belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam İbrahim Bayır makamında gözaltına alındı.

Aynı zamanda Saray belediyesinde Belediye Başkan Vekili olarakta görev yapan İbrahim Bayır’ın gözaltına alındığı aktarıldı.

Bayır’ın, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ’den gözaltına alındığı öğrenildi.

2 sene önce Van’da PKK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan HDP’li Belediye Başkanı, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. HDP’li Başkan’ın yerine atanan İbrahim Bayır ise dün FETÖ’den gözaltına alındı.

Öte yandan edinilen bilgilere göre, Van’ın Özalp ilçe Belediyesi eski kayyumu Serdar Karal’da dün Artvin’de yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ’den gözaltına alınmıştı.

Aralık 2016 tarihinde Van Özalp’de DBP’li belediyeye kayyım olarak atanan Kaymakam Serdar Karal görevden alınmıştı. Yerine Uluca Kaymakamı Ferhat Vardar kayyum olarak atanmıştı.

Özalp’te Belediye eşbaşkanları Şerafettin Özalp ve Handan Bağcı tutuklandıktan sonra yerlerine bırakılan Karal’ın gelişi ile belediye kayyum yönetimine geçmişti. Ancak bu kayyuma da bir süre sonra kayyum atanmıştı.