Asya piyasaları, Wall Street’teki kayıpların ardından Fed’in politika kararı öncesinde düştü

Bir saat önce

Pickering Energy Partners, petrol temellerinin ‘çok iyi’ ancak yine de dalgalı olduğunu söylüyor

Petrol için arz ve talep temelleri “çok iyi”, ancak Pickering Energy Partners daha fazla oynaklık bekliyor.

Şirketin CIO’su Dan Pickering, “Duyarlılık gergin ve genel olarak iyimseriz, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde ekonomiyi çözerken biraz daha oynaklık beklemelisiniz” dedi.

Brent ham petrol vadeli işlemleri %0,17 düşüşle varil başına 75,19 dolardan işlem görürken, ABD West Texas Intermediate vadeli işlemleri %0,21 düşüşle varil başına 71,52 dolardan işlem gördü.

– Lee Ying Shan

3 saat önce

Tayland enflasyonu dördüncü ayda %2,67’ye geriledi

Tayland’ın çekirdek enflasyon oranı Üst üste dördüncü ay hafifletildi Nisan ayında %2,67 iken, gıda ve enerji hariç çekirdek enflasyon %1,66’ya geriledi.

Bu, ekonomistlerin sırasıyla %2,7 ve %1,7’lik beklentileriyle büyük ölçüde uyumlu.

Tayland merkez bankası, enflasyonu %1 ila %3’lük bir hedef aralığında tutmak için hükümetle anlaştı.

Ülke, Ağustos ayında %7,86’ya yükselen geçen yılki artıştan aşağı inerek Mart ayında bu hedefe ulaştı.

– Lim Hui Jee

3 saat önce

Avustralya’da perakende satışlar Mart’ta yükseldi

Avustralya İlk perakende satışlar Çarşamba günü hükümet verilerine göre, Mart ayında aylık bazda %0,4 artarak Şubat’ın en yüksek seviyesi olan %0,2’den fazla arttı.

İsteğe bağlı perakende sektörü, ev eşyalarının %0,4 ve giyim, ayakkabı ve kişisel aksesuarların %1 düşmesiyle daha fazla baskı altında görünüyordu. Büyük mağaza perakende satışları da bir ay öncesine göre %0,2 düştü.

Gıda perakende satışları, büyük ölçüde Avustralya ekonomisinde görülen yüksek gıda enflasyonunun etkisiyle perakende büyümeye öncülük etti.

– Jihye Lee

5 saat önce

ING, büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize ederek Hong Kong pazarına yapılan ihracatta zayıflık bekliyor

ING’nin Greater China baş ekonomisti Iris Pang, Hong Kong’un ilk çeyrekte %2,7 GSYİH büyümesi bildirmesinden bir gün sonra Hong Kong için büyüme tahminini düşürdü.

CNBC’nin “Squawk Box Asia” programına konuşan Bong, ABD’de “muhtemelen dördüncü çeyrekte bir durgunluk gördüğünü” ve Fed’in 2023’ün sonuna kadar faiz oranlarını 100 baz puan düşürmesini beklediğini söyledi.

Sonuç olarak, yılın ikinci yarısında Hong Kong ve Çin’in ana ihracatı için beklentiler “parlak olmayabilir”.

Bong, ikinci yarıda Hong Kong için görünümünü düşürerek tam yıllık GSYİH büyümesini %2,9’a çıkardı.

READ  USMNT, Meksika'yı iki Pulisic golünün arkasında yendi

– Lim Hui Jee

6 saat önce

Hong Kong hisseleri dört günlük kazanç serisinde

6 saat önce

Lowe: Enflasyona bağlı faiz artışları nedeniyle Avustralya’da hizmetler ‘rahatsız edici derecede istikrarlı’

Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe “Rahatsız edici derecede istikrarlı” hizmet enflasyonu, dedi Bunun ana nedenlerinden biri, Avustralya Merkez Bankası’nın Salı günü yaptığı toplantıda faiz oranlarını 25 baz puan artırarak %3,85’e çıkarmasıydı.

Salı akşamı yaptığı konuşmada Lowe, Avustralya’daki enflasyonun zirveyi geçtiğini açıkladı, ancak enflasyonun RBA’nın %2-3’lük hedef aralığına dönmesinin biraz zaman alacağını söyledi.

Ayrıca, mal enflasyonunun yavaşladığını ancak hizmet ve enerji enflasyonunun yüksek kaldığını kabul ederek denizaşırı ülkelerde “endişe verici derecede istikrarlı” hizmet enflasyonu görüyor.

Lowe, “Avustralya’da koşullar farklı olabilir, ancak denizaşırı deneyimler, özellikle son zamanlarda yüksek düzeyde enflasyon dinamikleri olan ülkelerde yukarı yönlü bir riske işaret ediyor” dedi.

– Lim Hui Jee

6 saat önce

Kore Merkez Bankası başkanı, faiz indirimi hakkında konuşmak için ‘erken’ olduğunu söyledi

Kore Merkez Bankası Başkanı Ri Sang-yong, faiz indirimi hakkında konuşmaya başlamak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Güney Kore merkez bankası, Asya’da sıkılaştırma döngüsünü durduran ilk banka oldu ve yakında faiz oranlarını düşürmeye başlayacağına dair piyasa spekülasyonlarını ateşledi. Asya Kalkınma Bankası’nın yıllık toplantısında CNBC’den Cheri Kang’a konuşan Rhee, bu beklentilerin “erken” olduğunu söyledi.

Rhee Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Çekirdek enflasyonumuzun hala hedefimizin üzerinde olduğunu ve enflasyonumuzun Nisan ayında %4’ün altına düştüğünü, dolayısıyla düşüşe geçtiğini açıkça belirttik.”

“Ancak yine de hedefin üzerinde olduğu için bekleyip görmemiz gerekecek ve bunun hakkında konuşmak için biraz erken olduğunu düşünüyorum.” [a] Bu noktada dön.”

– Jihye Lee

7 saat sonra

Yeni Zelanda’nın işsizlik oranı ilk çeyrekte %3,4’te sabit kaldı

Yeni Zelanda İşsizlik oranı yüzde 3,4’te sabit kaldı İlk çeyrekte, 2022’nin son çeyreğine göre değişmedi. Bu, ekonomistlerin %3,5’lik beklentilerinin biraz altında kaldı.

İşsizlik oranı bir yıl önceki %3,2’den 0,2 puan arttı.

Ülkenin işgücüne katılım oranı, bir önceki çeyreğe göre 0,2 puan artışla ve 2022’nin ilk çeyreğinde kaydedilen %71’den bir puan yükselerek %72 oldu.

– Lim Hui Jee

8 saat önce

CNBC Pro: Jefferies, Küresel Ticari Gayrimenkul Stokunun %60 Artacağını Söyledi

Jefferies, küresel ticari gayrimenkul hisselerinin önümüzdeki 12 ayda %60’tan fazla artmasını bekliyor.

READ  Kadınlar Dünya Kupası açılış maçında Yeni Zelanda, Norveç'i yenerken Hannah Wilkinson şok edici bir gol attı.

Yatırım bankasının tahmini, küresel ticari emlak piyasasındaki fiyatların geçen yıl keskin bir şekilde düştüğü bir zamanda geldi.

Bununla birlikte, emlak şirketinin, kiracılarından alınan kiraları neredeyse ikiye katladığı için krizden sağ çıkması bekleniyor.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Ganesh Rao

8 saat önce

CNBC Pro: Lityum Fiyatları Arttıkça Analistler Bu Hisseyi Seviyor — %155 Arttı

Elektrikli araç akülerinde kullanılan önemli bir bileşen olan lityumun fiyatı aylar sonra ilk kez yeniden yükseldi.

Analistler genellikle uzun vadede sektörde yükselişe geçti.

EV ile ilgili sektörü oynamak isteyen yatırımcılar için CNBC, analistlerin %70’inden fazlasının satın alma notları ve ortalama en az %15’lik bir fiyat hedefi ile lityum ve pil stoklarını inceledi.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Weissen Don

13 saat önce

Goldman Sachs: Mart, Mayıs’ta geri dönecek

Goldman Sachs, bankacılık hisseleri Salı günü düşük işlem görürken yatırımcıların Mart’taki bankacılık krizinden tam olarak uzaklaşmadıklarını söyledi. Firmadaki analistler, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın Mart ayındaki başarısızlıklarının ardından First Republic Bank’a yapılan bir mevduat enjeksiyonu ile piyasadaki endişelerin hızla azaldığını kaydetti.

“13 Mart’ta 3808’de dibi gördüğünden beri, S&P 5000 yaklaşık %10 arttı. [as of] Birkaç Goldman analisti Salı günü yayımladıkları bir notta, Pazartesi gecesi banka gerilimlerini ve (şimdiye kadar) güçlü bir kazanç sezonunu ve Fed’in yakında yıllık faiz artırım döngüsünü yakında durduracağına dair artan bir fikir birliğini hafifletti.”

“Ancak bugün, JPM’nin Pazartesi günü FRC’yi devralmasının ardından Mart ayına geri dönüş endişeleri görüyoruz. Bölgesel banka hisseleri %4 ila %13 düştü. [Managing director Richard] Notta, “İşlem, Ramsden’in JPM devralımını gördüğünü ve G-SIP’lerin para yatırma limitinin üzerinde olsalar bile FTIC işlemlerinde teklif vermelerine izin verileceğini vurguluyor.”

– Hakyung Kim

17 saat önce

Eski Fed yetkilisi Rosengren, faiz artırımı yapılmamasını savunuyor

Eric Rosengren, Fed’deki eski meslektaşlarının Çarşamba günü faiz oranlarını yeniden artırmaları halinde hata yapacaklarını düşünüyor.

Eylül 2021’de yönetim kurulundan emekli olacak olan eski Boston Fed başkanı Salı günü CNBC’ye yaptığı açıklamada, bankacılık sektöründeki çalkantının ve ekonomik yavaşlamanın politika yapıcıları Mart 2022’de başlayan faiz artırım kampanyasını sona erdirmeye zorlaması gerektiğini söyledi.

READ  Yellen, Jeopolitik Gerilimlere Rağmen Daha Fazla ABD-Çin Ticareti İçin "Geniş Alan" Dedi

Rosengren, “Benim görüşüm, ekonominin muhtemelen yılın ikinci yarısında yavaşlayacağı ve yılın ikinci yarısının nasıl görüneceğine dair daha iyi bir görüş elde edene kadar oranları artırmaya gerek olmadığı yönünde” dedi. “Squawk Box”ta.

CME Group’un FedWatch izleyicisine göre, vadeli işlem piyasasındaki tüccarlar %96 olasılıkla fiyatlama yapıyor.

– Jeff Cox

13 saat önce

WTI ham petrolü Mart ayından bu yana en düşük seviyesinde

WTI ham petrolü %5.29 düşerek 71.66$’a geriledi ve 24 Mart’ta 69.26$’da sabitlenmesinden bu yana en düşük seviyesini gördü. WTI ham petrolü 2023’te %10,7 düştü.

Brent ham petrolü ve doğal gaz da sırasıyla %5,03 ve %4,49 düştü. Brent ham petrolü yılbaşından bu yana %12,33 düşüşle Salı günü 75,32 dolardan işlem gördü. Bu arada doğal gaz 2023’e %50’den fazla düştü.

– Hakyung Kim

17 saat önce

Çin fabrika verileri, ekonomik görünümde petrol fiyatı düşüşü

Petrol fiyatları, Pazar günü açıklanan Çin fabrika faaliyetlerindeki beklenmedik daralmanın ardından ve Federal Rezerv ile Avrupa Merkez Bankası’nın bu hafta yapacağı beklenen faiz artırımları öncesinde Salı günü keskin bir şekilde düştü.

Brent ham petrol vadeli işlemleri %4,3 düşüşle 75,87 dolardan 10:53’te ET olurken, West Texas Intermediate ham petrol vadeli işlemleri %4,4 düşüşle 72,34 dolardan – Mart sonundan bu yana en düşük seviyesi.

Düşüş, OPEC petrol üretiminin Nisan ayında düştüğü haberlerine rağmen geldi. Reuters anketi.

Tabloya göz atın…

ICE Brent Ham Petrol

18 saat önce

Açık pozisyonlar Mart ayında beklenenden fazla düştü

Çalışma Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, açık pozisyonların Mart ayında yaklaşık iki yılın en düşük seviyesine gerilediğini ve bunun işgücü piyasasının gevşemeye başladığının bir işareti olduğunu söyledi.

İş ve İşgücü Ciro anketine göre, açık pozisyonlar Nisan 2021’den bu yana en düşük seviye olan 9,59 milyona ulaştı ve 9,64 milyon olan FactSet tahmininin altında kaldı.

Federal Rezerv, işgücü yavaşlaması belirtileri için JOLTS raporunu yakından izliyor. İş açılışlarındaki azalma enflasyon için olumlu çünkü ücret artışları üzerinde daha az baskı oluşturmaya yardımcı oluyor.

Hikayenin tamamı burada bulunabilir.

– Jeff Cox

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir