Dünyanın en zengin teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın yeni iPhone’larını tanıtacağı gün geldi, çattı. Bu akşam gerçekleştirilecek etkinlikte Apple’ın 3 farklı iPhone’u dünyaya duyurması bekleniyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook

Peki yeni iPhone’lar ne zaman, saat kaçta tanıtılacak? Detaylar haberimizde…

Bugün tüm gözler Apple’ın üzerinde olacak. Steve Jobs Theatre’da 3 yeni iPhone ile meraklılarının karşısına geçmesi beklenen firma, tanıtımı saat 20.00’de gerçekleştirecek.

Sponsorlu

Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz sene lansmanda iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtmıştı. Firma bu yıl iPhone Xs, iPhone Xs Plus (ya da Xs Max) ve iPhone Xr’ı (ya da iPhone 9) tanıtmayı hedefliyor.

apple

12 Eylül’de yani bugün Steve Jobs Theatre’da gerçekleşecek organizasyon, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak. Yeni iPhone modellerinin ön plana çıkacağı tanıtım, Apple’ın resmi YouTube sayfasından canlı olarak yayınlanması bekleniyor.

Lansmanda yeni iPhone’lara ek olarak yeni iPad ve Apple Watch Series 4’ün de gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Lansman Öncesi Fotoğraf Sızdı!

Öte yandan, 5.8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, Weibo’da paylaşılan bir fotoğrafla canlı olarak görüntülendi. Cihazın hiçbir tasarım yenilemesi içermemesi dikkatlerden kaçmadı.

Sızan bilgilere göre iPhone Xs, iPhone X’a göre daha büyük batarya taşıyacağından daha kalın bir cihaz olacak.

Ayrıca Apple, kamerayı da iyileştireceği için kamera modülünün de bir miktar büyümesi söz konusu. Ancak Weibo’da paylaşılan görsel cihazın önünü gösterdiğinden bu sızıntıları şu an için onaylayamıyoruz.

[Via Apple, Webtekno, Weibo]