Antep İslahiye Sulh Ceza Hakimliği, Suriyeli R.H. ile A.H. çiftinin 9 aylık kız bebeğine cinsel istismarda bulunduğu belirtilen S.D.’nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı aktarıldı.

Konu ile ilgili olarak kamuoyundan gelen tepkiler üstüne daha sonra olaya yayın yasağı getirilmesi kararı alındı. 9 aylık kız bebek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından devlet korumasına alındı.

Evrensel Gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, getirilen yayın yasağı kararında şu ifadelere yer verildi:

Sponsorlu

“Soruşturmanın olay tarihinde Suriye uyruklu müştekiler R.H. ve A.H.’nın kızları olan, henüz kimliği çıkartılmamış olması nedeniyle müştekilerin beyanlarına göre 9 aylık olduğu belirtilen mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar suçunun gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin olduğu, yazılı ve görsel basın ile internet medyasında iddia konusu olayla ilgili bir takım bilgilerin yayınlandığı anlaşıldığı, soruşturma dosyasına bahse konu mağdurun bebek yaşta olduğu ve iddiaya konu suçun mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar olduğu dikkate alındığında talebin mağdur bebeğin saygınlık, onur ve haklarına dokunacak nitelikte olduğu anlaşılmakta mağdur bebeğin, saygınlık, onur ve haklarının korunması ve bahsi geçen haklarının zedelenmesini önlemek için gerekli olduğu kanaatine varılmakla 5237 sayılı CMK’nın 187/3, 5187 Sayılı Yasa’nın 3/2 maddelerince koşulların oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildi.”