Yılmaz Erdoğan’ın Ankara adlı şiirini dinlerken, bir anda aklıma gelen anılarımın bana anımsattığı dostlarımla geçirdiğim o güzel günler…

Ne beyhude bir çabadır; geçmişten bahsedip onu tekrar yaşayamama duygusu… Bu duygu insana içinde bulunduğu ana daha çok kıymet bindirmeyi sağlıyor. Bir çiçek tanesinin üzerinde kanatlanmayı bekleyen uğur böceği misali anın uçuşunu ve nereye gittiğini bilememek…

Kuğulu Park - Tunalı Hilmi Ankara
Kuğulu Park – Tunalı Hilmi Ankara

Daha önce hiç bulunmadığınız bir şehirde yaşanabilecek en güzel anlar, hangi sokağının nereye çıktığını bilmeden geçirdiğiniz merak dolusu zamanlardır.

Sponsorlu
Kurtuluş Parkı, Ankara'da bulunan çok güzel bir parktır. Fidanlık Mahallesi'ndedir.
Kurtuluş Parkı, Ankara’nın en tanınan parklarından biridir. Fidanlık Mahallesi’nde yer alır.

Ne yana baksam etrafa saçtığım tuhaf bakışlardan dolayı yüzüme dik dik bakan amcalar ve teyzeler. Çok mu garip geliyordum onlara bilemem ama ben çok merakla bakarım bilmediğim her şeye. Bir kaç günlüğüne davet edildiğim başkentte heyecanlı gezintiler yapmak istiyordum. Bu merak içerisinde gezdiğim çok güzel yerlerden bir tanesi; serin havasıyla üstümüzde öten kuş seslerinden harika bir ambiyansı olan Kurtuluş parkıdır.

Ve muhteşem su gösterisi ile beni kendisine hayran bıraktırmayı başaran Gençlik Parkı. Hatırlıyorum da su gösterisinin bitişini hiç görmek istememiştim. Sürekli olarak dolanmasını isterdim göğe su fışkırtan fıskiyelerin. Sizde eğer yakın bir zamanda veya gelecekte Ankara’ya gitmenin hayalini kuruyorsanız mutlaka Gençlik Parkına uğramanızı tavsiye ederim.

tunali-hilmi-caddesi (1)
Ankara’da Çankaya ilçesine bağlı bir cadde

Gitme fırsatı bulamadığım fakat sürekli bazı şiirlerde ve sözlerde geçen şu meşhur Tunalı Hilmi Caddesini çok görmek isterdim. Bir sonraki gidişimde mutlaka burayı da görmek isterim. Umarım bu şiirlerde geçen cadde beni kendine hayran bırakır.

En güzeli de ne biliyor musunuz; kulaklık kulağınızda iken tek başınıza nereye gittiğinizi bilmeden sabahın erken saatlerinde yapacağız kısa bir yürüyüş güne mükemmel bir başlangıç olabilir.