Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Karpapürçek Mahallesi’ndeki bir inşaatın artıklarını temizleyen Hacı Çelik ve İsrafil Çelik adlı kardeşler, ırkçı bir grubun saldırısına uğradı.

MA’nın aktardığına göre, inşaatta temizlik yapan Çelik kardeşlere yan binadan “toz çıkartıyorsunuz” şeklinde uyarı yapıldı.

Bunun üzerine atıkları ıslatarak temizliğe devam eden kardeşlere ilkin üç kişi saldırdı. Ardından çevrede bulunan ve ırkçı içerikli sözler sarf eden yaklaşık 20 kişilik bir grup saldırıya dahil oldu.

Gruptan bazılarının “Sizi burada istemiyoruz. Zaten Kürtsünüz bizi rahatsız ediyorsunuz” dediği öne sürüldü.

Saldırıda grubun içerisinden bir kaç kişi, Hacı Çelik’i inşaatın beşinci katından aşağı attı. Şans eseri bir alt katın balkonuna düşen Çelik ağır yaralandı.

Boyun, kafa ve omuzlarında kırıkların olduğu tespit edilen Çelik, Dış Kapı Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Darp edilen İsrafil Çelik ise ayakta gördüğü tedavinin ardından taburcu edildi.

‘SİLAHIM OLSA HEPSİNİ ÖLDÜRÜRDÜM’

İki kardeşin hastanedeki tedavileri devam ettiği esnada, saldırıyı duyan Çelik ailesi ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri hastaneye geldi.

Hastane bahçesinde HDP’lilere sözlü tacizde bulunan bir başka kişinin “Silahım olsa hepsini öldürürdüm” dediği aktarıldı.

‘HDP’Lİ OLDUKLARI İÇİN SALDIRIYA UĞRADILAR’

Ajansın aktardığı bilgilere göre Kars nüfusuna kayıtlı kardeşler yaklaşık 15 yıldır aynı mahallede yaşıyor ve HDP’li kimlikleriyle biliniyor.

Görgü tanıkları saldırganların Çelik kardeşleri tanıdıkları için saldırıda bulunduklarını ifade etti.

Diğer taraftan olay yerine gelen sivil polis, saldırgan gruptan kimseyi gözaltına almadan ayrıldı.