Ankara’da hareketli saatlerin yaşandığı aktarılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülke gündemine ilişkin kritik bir zaman geçirdiği belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın şu anlarda Cumhurbaşkanlığı Köşk’ünde olduğu öğrenilirken, Tuna’nın 250 kişilik değişiklikleri içeren listeyi Erdoğan’a sunduğu öne sürüldü.

Öte yandan Erdoğan, yarın AK Parti milletvekilleriyle bir araya gelecek. AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşecek olan toplantı saat 11.00’da başlayacak.

Sponsorlu

Tuna’nın istifasını istediği 150 bürokrat ve 100 şirket genel müdürü ve yönetim kurulu üyeleriyle ilgili son düzenlemeleri yaptığı, değişiklikleri Erdoğan’a sunduğu belirtilirken, Başkent’i yönetecek isimlerin bu görüşmeden sonra şekilleneceği öne sürüldü.

Hürriyet’tin haberine göre; Ankara’da Melih Gökçek döneminin prestij projeleri olan Ankapark ile Ankara Boğazı’nın da aralarında bulunduğu bazı projelerin de geleceği masaya yatırıldı.

Toplantıda ayrıca 2019’daki kritik yerel seçimler öncesi Ankara’da yapılması gerekenler gündeme gelecek.

Belediyenin mali yapısı, borç yüküyle ilgili çözümlerle birlikte çok eleştirilen ulaşımla ilgili yeni projeler, alt yapı yatırımları ve su kalitesiyle ilgili de vizyon projeler oluşturulacak.

Ankara’da yapılacak fuar alanının yerinin de bu görüşmeden sonra netleşeceği belirtildi.

Bu haberin dışında Ankara gündemini meşgül eden Rıza Sarraf’ın itiraflarından sonra Erdoğan’ın AK Partili milletvekilleriyle görüşeceği aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sürpriz karar! AK Partili vekilleri çağırdı.

Aktarılan bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AK Parti milletvekilleriyle bir araya gelecek. AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşecek toplantı saat 11.00 itibariyle başlayacak.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşecek.

Vekillerin bölgelerindeki sorunları dinleyecek olan Erdoğan, gündem ile ilgili de bilgilendirme yapması bekleniyor. Devam eden kongre süreci de toplantının gündeminde olacak.

Öte yandan ABD’de görülen Rıza Sarraf davasında eski bakanlar Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan’ın isminin geçmesi sonrasında TBMM’de yaşanan tartışma sonrasında Erdoğan’ın AK Parti milletvekilleriyle ne konuşacağı merak konusu oldu.