Ankara’nın Kazan ilçesinde bulunan ve 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında darbeci generaller tarafından karargah olarak kullanılan Akıncı Hava Üssü yanındaki tarlada 2’si kırılmış 3 adet bilgisayar bulunduğu aktarıldı.

Ankara’nın Kazan ilçesine bağlı Fethiye Mahallesi’nin muhtarı Halil İbrahim Gürağaç, dün akşam üzeri gittiği Akıncı Hava Üssü’nün yanındaki kabak tarlasında 2 dizüstü bilgisayar ve 1 tablet gördüğünü söyledi.

akıncı üssü yakınında

Sponsorlu

Üssü çevreleyen tel örgüye yaklaşık 50 metre uzaklıkta farkedilen bilgisayarlardan birinin sağlam olduğunu gören Gürağaç, yağmurun başlaması nedeniyle “ıslanıp zarar görmesin” diye bu cihazı evine götürdüğünü ve ardından jandarmaya haber verdiğini aktardı.

Köy muhtarı Gürağaç, jandarmaya verdiği bilgisayarın darbeci generaller tarafından kullanılmış olabilme ihtimaline karşı bir delil bulma ümidiyle mutlu olacağını söyledi.

İbrahim Gürağaç, şu sözleri kullandı:

Bilgisayarlardan biri ve tablet, kırılarak hasar görmüştü. Sağlam olanı da yağmaya başlayan yağmurdan daha fazla zarar görmesin diye korumaya alıp eve götürdüm ve jandarmaya haber verdim. İnşallah bu bilgisayarlardan hain darbecilere ait birtakım bilgi ve belgelere ulaşılır ve 250 kahraman yürekli şehit kardeşimizin kanı yerde kalmaz. Eğer bu bilgisayarlardan bir şeylere ulaşılırsa da kendimi mutlu sayarım.

Ayrıca darbe gecesi F-16’ların önüne yatarak kalkmalarını engelleyen köy sakinlerinin olduğu belirtildi.