Alex Morgan ve Lindsay Horan USWNT Kadınlar Dünya Kupası Kaptanları Oldu

Becky Sauerbrunn kenara çekildiğinde, ABD Kadın Milli Futbol Takımı Antrenör Vladko Antonovski Cuma günü yaptığı açıklamada, Lindsay Horan ve Alex Morgan’ın bu yaz Avustralya ve Yeni Zelanda’da Dünya Kupası kadrosuna kaptanlık yapacaklarını söyledi.

Antonovski, “Bu takımda genç oyuncular ve eski oyuncular arasında pek çok liderimiz var ve aralarında Lindsey ve Alex’in büyük maçlarda kapsamlı deneyimleri var ve en yüksek seviyelerde kazanmanın ne gerektiğini anlıyorlar.” dedi. Bir deyim. “Onlar son derece profesyoneller ve uyumlu ve motive bir ekibe sahip olmanın tüm faktörlerini anlıyorlar. Bizi Dünya Kupası’nda hem sahada hem de saha dışında iyi temsil edeceklerini biliyorum.

ABD Futbol Federasyonu’na göre, Horan ve Morgan aynı anda sahadayken, Horan kaptan kol bandını takacak.

Morgan, Megan Rapinoe ve Carli Lloyd, eski teknik direktör Jill Ellis yönetiminde 2019 Dünya Kupası takımının kaptanlığını yaptı. Birden fazla müsabaka olduğunda, en çok uluslararası maç oynayan oyuncu kol bandını takıyordu.

Zorbrunn, Ocak 2021’den beri tek kaptandı, ancak bir ayak sakatlığı onu bu yazki turnuvanın dışında bıraktığında, Antonovski liderliği ele geçirmek zorunda kaldı. Geçen hafta Los Angeles’ta antrenman kampı başladığında oyunculara kararını bildirdi. Duyuruyu, ABD takımının Pazar öğleden sonra San Jose’de Galler’e karşı oynayacağı uğurlama maçından önce yaptı.

Megan Rapinoe, Alex Morgan ve Crystal Dunn, 2023 USWNT kadrosunu oluşturdu. ABD kadın futbol takımı üst üste üçüncü kez Dünya Kupası’nı kazanmaya çalışıyor. (Video: Joshua Carroll/The Washington Post)

Amerikalılar, Dünya Kupası grup aşamasını 22 Temmuz’da (21 Temmuz EST) Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde Vietnam’a karşı açtıklarında, üst üste üç dünya şampiyonluğu kazanan ilk erkek veya kadın takımı olmaya çalışacaklar.

READ  Avrupa Uzay Ajansı, Mars'ın ilk canlı yayınını sağlıyor

34 yaşındaki Morgan, 13 yıllık 206 maçlık kariyerinde 22 kez takımın kaptanlığını yaptı. Dördüncü Dünya Kupası’na giriyor. 29 yaşındaki Horan, kol bandını 128 maçta dokuz kez taktı. Dünya Kupası’ndaki ilk maçına dört yıl önce Fransa’da çıktı.

Antonovsky’nin aday sıkıntısı yok. Dokuz oyuncu en az iki Dünya Kupası takımının üyesi olmuştur. Morgan ve Horan’a ek olarak, 38 yaşındaki Rapinoe, 2006’dan beri programın bir parçası ve USSF ile eşit ücret mücadelesi gibi hem saha içi hem de saha dışı çabalarda sözünü sakınmayan bir figür oldu.

Geçen hafta Antonovski, Rapinoe hakkında şunları söyledi: “Genç oyuncular için harikaydı, takım için harikaydı ve personel için harikaydı. … Bir lider rolü oynayacak ve liderlere liderlik edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir