İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararı yorumladı.

Türk yargısının davayı bir an önce karar bağlaması gerektiğini ifade eden Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bizi bağlamaz‘ ifadesi ile ilgili ise “Bu yeni bir papaz davasıdır. Bunlar kavga ediyormuş gibi yapıyor ama kapı arkasında başka bir iş dönüyor.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen partisinin grup toplantısında konuştu.

Sponsorlu

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Millet İttifakı’nı “zillet ittifakı” olarak tanımlamasına tepki gösteren Akşener, “24 Haziran’da oy veren 17 milyon vatan evladına bir anlamda ‘aşağılık’ diyorlar. Oysa, Millet İttifakı’na oy verenler de en az Cumuhur İttifakı’na oy verenler kadar bu ülkenin şerefli, birinci sınıf vatandaşlarıdır. Rahmetli anamdan bir söz var: Kişi kendi gibi bilirmiş herkesi. Arkadaşları aynaya bakmaya davet ediyorum. Ak Parti’ye, MHP’ye ve CHP’ye oy veren değerli kardeşlerim. Biz sizi canımız, kanımız kadar seviyoruz. Sizleri kendi seçmenimizden ayırmıyoruz.” dedi.

AİHM’NİN DEMİRTAŞ KARARI

“Geçtiğimiz hafta AİHM bir karar aldı. Öncelikle şunu belirtelim. Bizim HDP ve benzerleri ile ilgili duruşumuz nettir. Terör örgütünün gölgesinin bile düştüğü bir parti ile İYİ Parti’nin işi olamaz. İktidarın başı AİHM kararı üzerinden esip gürlüyor ama yapılması gereken bellidir. Türk yargısı davayı bir an önce karara bağlar ve Türk milleti adına vereceği cezayı açıklar ve bu konu da kapanır gider. Sayın Cumhurbaşkanı “bizi bağlamaz” demeniz yeni bir papaz davasıdır. Bakın bunlar kavga ediyormuş gibi yapıyor ama kapı arkasında başka bir iş dönüyor”