CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 15 Temmuz gecesi nerede olduğu konusu bir anda gündeme getirilmek istendi ancak yalan haber işe yaramadı…

Hükümete yakınlığı ile bilinen bir gazete ve TV kanalı darbe girişiminden 23 ay sonra ve seçime 48 saat kala “İnce’nin o gece nerede olduğunun sırrını çözüldü” şeklinde manşet atarak yalan bir haber üretti.

Gazete, 15 Temmuz gecesi İnce’nin Balıkesir’deki yazlığında tavla partisinde olduğunu okuyucularına duyurdu.

Bazı haber sitelerinde Muharrrem İnce’nin bir kahvehanede oyun oynarken çekilen fotoğrafı, 15 Temmuz gecesine aitmiş gibi servis edildi. Yayınlanan fotoğraf kısa sürede tartışmalara ve tepkilere neden oldu.

muharre

Gazetenin Muharrem İnce ile ilgili haberi ve özellikle haberde kullandığı fotoğraf sosyal medyada çok konuşuldu.

Yalan haber üreten gazeteye bir TV kanalı daha destek verdi.

Twitter’dan paylaşılan haberlerde İnce’nin 28 Aralık 2014’te çekilmiş fotoğrafının altına ‘Darbe gecesi nerede olduğu ortaya çıktı’ şeklinde başlık atılmış.

Gerçek ise apayrıydı. Muharrem İnce, 4 sene önce “Köyün gençleri ile okey oynuyoruz” ifadesini kullanarak söz konusu resmi paylaşmış.

Öte yandan yalan haber üreterek içerik hazırlayan TV kanalı ve gazete attığı tweetleri daha sonra sosyal medya hesaplarından kaldırdı.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Fetullahçı Terör Örgütü’nce gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi nerede olduğu tartışmalara neden olmuştu.