24 Haziran’da gerçekleştirilmesi beklenen erken seçime hazırlanan AKP’nin ilk reklamında çalan ‘Senin Allah’ın öldü’ müziği olay oldu.

Seçimlere kısa bir zaman kalırken, siyasi partiler reklam filmlerini yayınlamaya başladı. Partilerin paylaştığı filmlerden en dikkat çekeni ise AKP’nin “Türkiye vAKti” sloganıyla başlattığı reklam filmi oldu.

AK Parti
Foto: ARŞİV

“Türkiye VAKti” sloganı ve “Gel! Birlikte olsun” mottosu ile yayınlanan reklam filminde, ABD ve Fransa gibi ülkelerin sancılı modernleşme ve gelişme süreçlerine vurgu yapıldığı görülüyor.

Reklamda milletlerin ve devletlerin tarihte farklı sancılı süreçlerden geçtiğine değinilirken, “şimdi elini uzat” çağrısı ile Türkiye’ye birlikte ve beraberlik çağrısı yapılarak, geçmişi ile barışık şekilde geleceğe yürüyen Türkiye’nin bolluk ve refaha kavuşacağı mesajı veriliyor.

Reklam filminde Atatürk’ün görselleri de kullanılırken “Türkiye VAKti” sloganındaki “a” ve “k” harflerinin farklı renkte yazıldığı görüldü.

‘SENİN ALLAH’IN ÖLDÜ’

Fakat reklam filminin müziği ise oldukça dikkat çekiyor. Zira reklamın fonunda çalan müziğin adı “Your God is dead” yani “Senin Allah’ın öldü” isimli eserden alınmış.

İşte o reklam filmi:

İşte “Your God is dead” fon Müziği: