AKP’li Cemile Bayraktar Kemal Sunal filmleriyle ilgili olarak “Bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük. Bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret” ifadelerini kullandı.

Eski Yeni Şafak yazarı Cemile Bayraktar Türkiye Sineması’nın önemli ismi Kemal Sunal filmleri hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Bayraktar Twitter hesabından, “Çünkü alternatifi yoktu. Yoksa birkaçı hariç çok iyi yapımlar değiller. Sunal elbette bizim markamız, değerli, rahmet olsun ancak bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük. Bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret.Linç için hazırım ama doğrusu bu, beğenmeseniz de” ifadelerini kullandı.

ALİ SUNAL’DAN BAYRAKTAR’A YANIT

Kemal Sunal ‘ın filmlerine ilişkin “Bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük. Bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret” diyen Cemile Bayraktar ‘a Ali Sunal’dan yanıt geldi.

Sunal Twitter’dan, “Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir, çok da önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu, halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil  halka dayamış harika bir insandır tek gerçek bu” paylaşımında bulundu.