AKP Kastamonu milletvekili adayı Murat Demir, MHP’nin kentte vekillik kazanamayacağını söyledi.

MHP adayı İbrahim Maşalacı ise “MHP olarak Yenikapı ruhuna zarar verecek hiçbir açıklama ve beyanatta bulunmayacağız” cevabını verdi.

Demir’in iddiasına yanıt veren MHP adayı İbrahim Maşalacı, “Biz, Yenikapı ruhuna zarar verecek hiçbir açıklama ve beyanatta bulunmayacağız” cümlesini kurdu.

AKP Kastamonu Milletvekili ve 24 Haziran seçimlerinde de aday gösterilen Murat Demir, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, MHP’nin Kastamonu’da milletvekili çıkarma şansının olmadığını, İYİ Parti’nin oyları böldüğünü söyledi.

Demir’in iddiasına MHP Kastamonu Milletvekili adayı İbrahim Maşalacı karşılık verdi.

Maşalacı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Sayın Milletvekilimiz Murat Demir Bey’in aşağıda şahsımla ilgili iyi niyet ve temennileri için teşekkür ederim. Kendisinin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalara ve projelerine de Kastamonu halkı adına müteşekkirim.

Biz siyasetimizi her zaman Allah rızası için ülke ve millet menfaatlerini gözeterek yaptık ve Cumhur İttifakı’nın kurulmasına vesile olduk. Şahsi ya da menfi bir siyaset anlayışımız olmadı olmayacak da. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Yenikapı ruhuna zarar verecek hiçbir açıklama ve beyanatta bulunmayacağız.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin öngörüleri doğrultusunda siyasetimizi yapmaya devam edeceğiz.”