Akıllı saatlerin dokunmatiği kolunuzda olacak

Akıllı saatlerin günlük hayatımızı kolaylaştırması için firmalar her gün yenilikler getirmeye devam ediyor. Üstelik bu saatler yalnızca bildirimleri görüntülemekle kalmıyor; birçok uygulamayı üzerinde kullanabiliyorsunuz ve hatta oyun bile oynayabilirsiniz.

Fakat akıllı saat ekranlarının küçük olması kullanımı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Yeni geliştirilen bir arayüz teknolojisi ile saatin dokunmatiği kolunuza gelerek ekranı engellemeden akıllı saati kullanabilmeyi sağlayacak.

Bu yeni teknolojinin ismi SkinTrack. Bu teknoloji akıllı saatin sensörleriyle ve parmağa takılan cihaz ile birlikte çalışıyor.

Sponsorlu

Parmakla kol üzerine yapılan dokunmatik eylemleriniz akıllı saat tarafından algılanarak ekrana uygulanıyor. Bunun çalışabilmesi için parmaktaki yüzük benzeri cihaz yüksek frekansta zararsız elektrik sinyalleri üretiyor. Yakınlaştırma, uzaklaştırma ve kaydırma gibi hareketler kolun üzerinde yapılabiliyor. Çok esnek bir kullanım olanağı sağlayan teknoloji, yalnızca deri üzerinde değil, kıyafet üzerinde de çalışabilecek.

Henüz konsept aşamasında olan teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.