AK Parti temayül sonuçlarında 3 büyükşehir için isimler netleşiyor.

Yerel seçimler için 5 – 16 Kasım tarihleri arasında belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti’de, tüm Türkiye’de aynı anda başlatılan temayül yoklaması dün akşam sona erdi.

Sonuçlara göre AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın adı açık arayla ön plana çıktı.

Sponsorlu

Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek olan toplantıda temayül sonuçları ele alınacak.

Binali Yıldırım adı İstanbul adaylığı için kesinleşti gibi…

Binali Yıldırım’ın temayül yoklamasında tüm rakiplerini arkasında bıraktığı söyleniyor, teşkilatlarda da Binali Yıldırım destekleniyor.

Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında temayül sonuçları değerlendirilecek.

Ankara’da ise Mehmet Özhaseki’nin adaylığı yüzde 90 oranında gerçekleşti deniyor ama temayülde başka isimler de öne çıktı. O isimler; Mustafa Tuna, Fatih Şahin, Emrullah İşler ve Süleyman Soylu.

Süleyman Soylu hakkında Cumhurbaşkanı’nın nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Temayülde üç büyükşehir için de Soylu’nun adı çıktı.

İzmir’de ise Mahmut Özgener adı geçmişti ancak Özgener istemediğini açıklamıştı. İzmir’de yapılan temayül yoklamasında da bazı isimler çıktı, bu isimlerden biri de Hamza Dağ ama henüz bu konuda net bir karar yok.