AK Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak gösterilen kayyum Cumali Atilla, devlet memurluğundan istifa etmeden yaptığı ilk mitinginde, sefere çıktığını belirtti.

Kayyum olarak geldiği ilk günden itibaren AK Parti politikalarını hayata geçirdiğini ifade eden Atilla, il binası önünde AK Partililere seslendi. Kayyuma, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ile Milletvekili Oya Eronat eşlik etti.

Sponsorlu

AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a sık sık “şükranlarını” sunarak konuşmasını sürdüren kayyım Atilla, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın takdirleriyle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmak ve sizlerle birlikte bu kutlu yürüyüşte olmaktan büyük şeref duyuyorum. Öncelikle ve özellikle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını şahsıma tevdi eden Genel Başkanı’mız Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım, teşkilatım ve siz Diyarbakırlı hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadesini kullandı.

‘AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ YAPTIM’

Kayyum olarak atandıktan sonra yaptıkları ile övünen Cumali Atilla, şunları söyledi:

“Ülkemiz AK Parti belediyeciliğiyle belediyeciliği gördü. Ama ne yazık ki Diyarbakır’ımız tam 17 yıl, sadece ideolojik belediyecilik yapan bir zihniyetin yönetiminde idare edildi. Allah’a şükürler olsun ki 2 yıldır bizlerle, ekibimizle birlikte Diyarbakır’ımıza AK Parti belediyeciliği anlayışında çalıştık ve hizmetlerimizin en güzelini, en iyisini yapmaya çalıştık. Bu şehrin misyonunu bilmeyen, bu şehrin sahip olduğunu potansiyelini anlamayan ya da anlamak istemeyenler, bu şehrin önüne hep set koydular. Biz şehrin gelişmesinin önünde set koyanlara, göğsümüzdeki imanla, surlarımızdaki dik duruşla onlarla mücadele edeceğiz.”

[Via Mezopotamya Ajansı]