AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Ana haber programlarını 30 dakika izleyin, zannedersiniz ki bu millet, hırsızlıktan, tacizden, bu millet çocuk istismarından, çirkin işlerden başka sanki hiçbir şey yapmıyor” ifadelerini kullandı.

Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ile Elbistan ilçe teşkilatını ziyaret etti.

Ünal’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Ana haber programlarını 30 dakika izleyin, zannedersiniz ki bu millet, hırsızlıktan, tacizden, bu millet çocuk istismarından, çirkin işlerden başka sanki hiçbir şey yapmıyor gibi yarım saat içerisinde ne hale gelirsiniz?

Kendinizden ve milletinizden nefret eder hale gelirsiniz. Peki niye yapıyorlar bunu? Uyuyan dev uyandı şimdi onun öz güvenine saldırıyorlar. Onun erdemlerine, onun ferasetine, onun cesaretine saldırıyorlar.

Biz bunun farkındayız. Bunun farkında olacağız. Sakın ola ki bu kahraman milletle ilgili asla bir şek ve şüphe oluşmasına müsaade etmeyin”

Afrin operasyonuna ilişkin de değerlendirmede bulunan Ünal, sözlerine şöyle devam etti:

“Özgür Suriye Ordusu’na bunlar niye saldırıyorlar. ‘ÖSO, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte hareket ederse iki güç orada temizlik yapar ve Türkiye Cumhuriyeti devleti bölgeyi terörden temizler ve bölgenin sahiplerine oraları terk eder.’

Ama şimdi bunların beklentileri olmuyor. Televizyonda izliyorsunuz. 3-4 yıl öncesinden oralara nasıl tüneller ve hazırlıklar yaptıklarını gördünüz. Biz orada bir vekalet savaşıyla karşı karşıyayız. Terör örgütleri üzerinden orada bizimle savaşıyorlar.

Bunun farkındayız. Biz bu topraklarda ya olacağız ya öleceğiz çünkü tarih boyunca biz hiç esaret kabul etmedik. Bundan sonra da etmeyiz ama gönlünüz rahat olsun ya olacağız ya olacağız. Önümüz aydınlık zamanın ruhu bizden yanadır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Korkaklar zafer anıtı dikemezler” sözünü hatırlatan Ünal, “Eğer biz varolacaksak ve çocuklarımıza bir miras bırakacaksak bunu cesaretimizle yapacağız. Korkaklar her gün ölürler, cesaret sahipleri de bir kez ölürler” dedi.