Başbakan Yardımcısı Işık: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a komplo kurulduğuna ilişkin işaretler var.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Rıza Sarraf’ın ABD’de görülen davada itirafçı (tanık) olarak verdiği ifadeye ilişkin, “Baştan beri Türkiye’ye yönelik bir iftira kampanyasına dönüştürüleceği yönünde güçlü emareler taşıyordu.” yorumunu yaptı.

Işık, Rıza Sarraf’ın mahkemede “rahat olduğunu” değerlendirdiklerine vurgu yaparak, “Kendinden çok emin. Bir suçlu değil de sanki, olayları son derece rahat bir şekilde anlatması, herkesin dikkatini çekti. Temenni ederiz, Türkiye’ye karşı bir komplo içerisinde ne Zarrab ne de bu dava ile ilgili kimse bulunmasın.” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu

Fikri Işık daha sonra “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bir komplo kurulduğuna” ilişkin işaretler yer aldığını da öne sürerken şunları söyledi:

“Türkiye’nin itibarına, Türkiye’nin ekonomisine yönelik bu komplonun asla Türkiye tarafından kabul edilmeyeceğini herkesin çok iyi bilmesi lazım.

Özellikle Türkiye’nin güçlü bir ekonomi açısından köşeye sıkıştırılması ile bir darboğaza çekilmesi hem de Cumhurbaşkanımıza yönelik bir komplonun kurulması ile ilgili işaretler, önceden beri geliyordu.

Bu noktada Türkiye, böyle bir komploya asla boyun eğmez. Türkiye, bu noktada kendisine yönelik oluşturulmak istenen bu tip senaryolara karşı kesinlikle pabuç bırakmaz.”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rıza Sarraf’ın itiraflarına ilk açıklama geldi. Erdoğan kendisini savunarak, “Biz doğru olanı yaptık” dedi.