AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal Parti Genel Merkezi’nde Merkez Yürütme Kurulu sonrasında basın toplantısı düzenledi.

Mahir Ünal’ın konuşmasından satır başları şunlar:

“Referandumda 26 maddelik siyasi partilerin kapatılması yerine suç işleyen kişilerin ceza alması konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

Sponsorlu

Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci, genel başkanımız ve cumhurbaşkanımızı ziyaret ettiler. 3 konu üzerinde duruldu.

Milli manevi meseleler üzerinde duruldu ve cumhurbaşkanımıza destek olduklarını ifade ettiler. Aynı şekilde uyum çalışmalarına ilişkin teklifleri sundular.

Sayın Desteci’nin ziyaretine ilişkin kendi önerilerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti tarafından nasıl değerlendirildi?

Kamuoyunda bazı meselerin tartışılması yönünde AK Parti kendi yönünü belirlemede bu tartışmalar oldukça faydalı mahiyette.

AK Partiden 4 BBP’den 5 genel başkan yardımcısı toplantıda bulundular. Sayın Desteci önerilerini, dosyalar halinde sundu. Bu önerileri genel sektelerler düzeyinde değerlendirilecek.

Seçim barajı üzerinde çalışıyoruz, şu anda kamuoyu ile paylaşacak noktaya değiliz.

Kemal Kılıçdaroğlu İddiaları

Bundan sonra CHP’nin ve Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı hiçbir şey gündeminmizde olmayacak. Bundan sonra açıklayacağı belgelerle ilgili gitsinler mahkemeye başvursunlar. Yalanlarla Türkiye’nin gündemini işgal etmesinler.