HDP’den İstanbul Milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, 24 Haziran seçimlerinin hileli olduğunu öne sürerek, “Biz cambaza bakarken, onlar doğrudan dijital yazılımla işi bitirmişlerdi zaten” ifadesini kullandı. HDP’nin Meclis’te olmasının kazanç olduğunu söyleyen Şık, “Her şeye rağmen, moralimiz bozulsa da yılgınlığa düşmek yok” dedi.

Sosyal medya hesabından seçim günü yaşananlara ve sonuçlara dair açıklamalarda bulunan Ahmet Şık, “YSK 14 Mayıs 2018 itibarıyla ‘tahmini’ sandık sayısının 180 bin 896 olduğunu açıklamış. Ancak seçimden sonra toplamda 180 bin 8 sandık olduğu açıklandı. Tahmini sandık ne demek? Nerede olduğunu bilmediğimiz 892 sandık kaç oyu kapsar?” diye sordu.

Adil Seçim Platformu üyelerinin can güvenliği sorunları yaşadığını ve saldırıya uğradığını ileri süren Şık, “Twitter’da yaklaşık 320 bin takipçisine bakarak gönüllülerinin bile takipçisi olmadığı Adil Seçim Platformu’nun ne kadar işlevi olduğunu @msafaksari şöyle anlatmış” dedi.

‘CHP’NİN SAYIM SİSTEMİ SEÇİM GECESİ ÇÖKTÜ’

Şık, “Bu kadar iddialı hazırlandığı duyurulan Adil Seçim Platformu’nun internet sitesi ve CHP’nin sayım sistemi seçim gecesi çöktü. Dışarıdan bir saldırıyla mı çöktü yoksa teknik yetersizlik nedeniyle mi çalıştırılamadı? Soruların yanıtını hala bilmiyoruz” diyerek MHP’nin, 1 Kasım’a oranla neredeyse koruduğu oy sayılarındaki artışa da dikkat çekti.

Ahmet Şık sözlerine şöyle devam etti: “Bu seçim de tıpkı öncekilerdeki gibi hilelidir. Devlet kaynaklarını sınırsızca kullanan; başta HDP olmak üzere muhaliflerini, kendine biat eden ya da teslim olan medyada yer verdirtmeyen iktidar blokunun karşısına yüzde 10 barajıyla boğuşarak çıkılması hilenin büyüğü değil mi?”